Anatomicum. Muzeum Anatomii

Autor: Jennifer Paxton
Wydawnictwo: Dwie Siostry
Liczba stron: 104
Wiek: 6+
Moja Ocena: 5/5

„Anatomicum. Muzeum Anatomii” to piękny album ze wspaniałymi dziełami sztuki autorstwa Katy Wiedemann i tekstem eksperckim autorstwa profesor dr Jennifer Z Paxton, który jest ucztą wiedzy anatomicznej.

Ta dużych rozmiarów i przede wszystkim fascynująca lektura, zabiera czytelników na wycieczkę po ludzkim ciele. Dzięki tej książce dzieci dowiedzą się jak działają główne systemy organizmu, od maleńkich mięśni, używanych do przekazywania emocji, po mózg, z opisem jego precyzyjnego działania. Tytuł ten szczegółowo omawia siedem układów wewnętrznych: mięśniowo-szkieletowy, sercowo-naczyniowy i oddechowy, pokarmowy i moczowy, nerwowy i zmysły specjalne, odpornościowy i limfatyczny oraz hormonalny i rozrodczy.

Rysunki tuszem i akwarelą przywodzą na myśl starodawne anatomiczne ilustracje z dawnych ksiąg. Styl graficzny wykorzystuje paletę stonowanych kolorów, z przekrojami ciał przypominających żywe posągi. Rysunki zajmują połowę każdej strony, zachęcając do łatwiejszego przeglądania. Wyklejki i podziały rozdziałów mają powtarzające się wzory różnych elementów ciała, które przypominają wspaniały rodzaj anatomicznych tapet. Tekst wyjaśnia funkcję i relacje omawianego systemu oraz opisuje ponumerowane części ciała każdej płytki w kluczu.

W naszej domowej biblioteczce jest kilkanaście książek o ludzkim ciele. Jednak ta pozycja jest szczególna, gdyż opisywany tekst jest niezwykle łatwy w zrozumieniu, a sąsiadująca z nim strona obrazuje to, co autor chciał nam przekazać. Nie ma tutaj trudnych pojęć, nazw łacińskich czy skomplikowanych definicji. Uważam, że ta książka jest ciekawym wprowadzeniem w logiczne myślenie, pokazując jak działa dany ludzki narząd. Mnie ogromnie zainteresowała rozkładówka o nerkach i trzustce. Dzięki tej przystępnej wiedzy jestem świadoma tego, jak te organy są dla nas ważne.

„Anatomicum. Muzeum Anatomii” to wyjątkowa, zachwycająca książka informacyjna dla młodych ludzi o budowie i funkcjonowaniu naszego ciała. To także kompleksowe i łatwe do zrozumienia wprowadzenie do anatomii człowieka. Ta pięknie zaprojektowana publikacja ze spisem treści i indeksem będzie doskonałym źródłem informacji dla każdego, kto chce mieć łatwy w nawigacji katalog anatomii człowieka. Gorąco polecam!

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.