Ortografia – twardy orzech, ale każdy zgryźć go może!

Autor: Eliza Piotrowska
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Liczba stron: 112
Wiek: 6+
Moja Ocena: 5+/5

„Ortografia – twardy orzech, ale każdy zgryźć go może!” to lektura, która pomoże niejednemu uczniowi w nauce języka polskiego i wyjaśni reguły pisowni, aby stały się one przyjemne i skuteczne.

Ten niewielkich rozmiarów tytuł skrywa w sobie moc podstaw naszej pisowni. Na stronach znajdziemy proste wierszyki pomagające zapamiętać skomplikowane i nudne reguły rządzące ortografią języka polskiego. Dzięki rymom i grze słów młodzi czytelnicy chętniej przyswoją sobie zasady, które tu są bardzo przejrzyste i zrozumiałe.

Publikacja składa się z kilku rozdziałów, w których przedstawione są podstawowe reguły rządzące pisownią danych liter, pokazane są też tu słowa, które nie mieszczą się w regułach, a na końcu każdego rozdziału znajduje się podsumowanie pozwalające na usystematyzowanie wiedzy. Dodatkowo jest tutaj także wiele zagadek, krzyżówek i okienek do samodzielnego wypełnienia przez dziecko, dzięki czemu będzie mogło sobie utrwalić zdobytą wiedzę i jednocześnie zacząć wykorzystywać ją w praktyce.

Bardzo się cieszę, że znalazłam książkę, która tłumaczy polską ortografię w sposób prosty i zabawny. Choć Adaś ma niespełna 7 lat, to tutaj w Anglii chodzi już do polskiej drugiej klasy szkoły postawionej. Od początku września uczył się regał ortografii i pisowni języka ojczystego. Na lekcjach poznał już wiele literek, które podsumowane są dyktandem. Jest wzrokowcem i szybko zapamiętuje czytany tekst, dlatego ta książka jest w naszym domu bardzo pomocna.

„Ortografia – twardy orzech, ale każdy zgryźć go może!” to książeczka z rymowanymi wierszykami o pisowni w języku polskim. Dzięki niej dziecko lepiej zapamięta zasady ortograficzne i liczne wyjątki, niż przez przymusowe wkuwanie regułek na pamięć. Polecam!

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.