Poczet królów i książąt polskich dla dzieci

Wydawnictwo: Sfinks
Liczba stron: 96
Wiek: 6+
Moja Ocena: 4+/5

„Poczet królów i książąt polskich dla dzieci” to wspaniała pomoc historyczna dla najmłodszych, a także edukacyjna pozycja dla niedorosłego patrioty.

W tej kolorowej lekturze zostały przedstawione sylwetki 39 władców naszego państwa, począwszy od Mieszka I, a skończywszy na Stanisławie Auguście Poniatowskim.

W książce młodzi czytelnicy znajdą noty biograficzne każdego z władców. Każdy monarcha rządzący Polską opisany jest tu przystępnym i prostym językiem. Na podwójnej rozkładówce dziecko przeczyta krótką historię o danej postaci, mądry wierszyk i quiz historyczny. Pytania dostosowane do możliwości percepcyjnych dzieci pobudzają ich ciekawość i inspirują do samodzielnego poszukiwania wiedzy. Natomiast na sąsiadującej stronie zobaczymy wizerunek władcy Polski, namalowany w kolorowych i żywych odcieniach.

Lektura na przedniej okładce posiada zawieszkę Orła Małego Patrioty, a w środku aż 48 naklejek do wykorzystania. Tylna wklejka pokazuje czytelnikom drzewo genealogiczne króli polskich i ich lata panowania. Dla ułatwienia wyszczególnione są one w 5 kolorach. To sprawia, że łatwo zapamiętuje się ich tronowanie.

„Poczet królów i książąt polskich dla dzieci” jest wprowadzeniem do historii Polski. Książka jest uporządkowana w najważniejsze wydarzenia w historii naszego kraju. Jest ciekawa i przejrzyście zrobiona. Tytuł może być pomocny do sprawdzenia podstawowej wiedzy przed sprawdzianem lub do poznania polskich monarchów.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.