Świat człowieka. Kompendium cudów z dziejów ludzkości

Autor: Amanda Wood
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Liczba stron: 112
Wiek: 9+
Moja ocena: 4+/5

„Świat człowieka. Kompendium cudów z dziejów ludzkości” to ciekawa publikacja edukacyjna dla dzieci, odkrywająca przed nimi niezliczone powody, dla których ludzie stali się najbardziej utytułowanym gatunkiem na planecie.

Już na samym początku autor wyjaśnia jak można korzystać z lektury. Każdy rodzaj informacji wyróżniony został innym kolorem, który z kolei poprowadzi do potrzebnego lub kolejnego tematu związanego z zagadnieniem. Pomarańczowa barwa poświęcona jest historii ludzkości, od początku ewolucji człowieka po życie w średniowiecznym mieście. Żółte tablice prezentują postępy w sztuce i kulturze od rozwoju pisma po wielkich twórców renesansu. Natomiast odcień niebieski opisuje naukę, handel i technologię od pierwszych wynalazków do najstarszych szlaków handlowych. W ten sposób można przeczytać publikację od deski do deski lub otworzyć w dowolnym miejscu i kierować się strzałkami znajdującymi się na marginesie stron.

Młodzi czytelnicy wyruszają w fascynującą podróż od naszych najwcześniejszych początków do współczesności i odkryją, jak nasza ewolucja jest powiązana, podążając za strzałkami, które prowadzą do wykresów na pokrewne tematy w całej książce.

Każda rozkładówka lub pojedyncza strona to odrębny temat. Na ponad 100 stronach znajduje się niesamowita ilość informacji. Grafika jest w świetnym stylu infografiki z kolorowymi ilustracjami i objaśnieniami.

„Świat człowieka. Kompendium cudów z dziejów ludzkości” to ogromny zastrzyk wiedzy dla dzieci, ale i dorosłych. Książka świetnie sprawdzi się jako pomoc dydaktyczna dla młodych czytelników, jak również nauczycieli. Wypełniona jest fragmentami informacji od migracji i wynalazków, kultury i religii, po wojnę i nowoczesną technologię.

Publikacja przybliża młodym czytelnikom ludzką rewolucję od czasów starożytnych do dziś. Z punktu widzenia nauki i ewolucji, kultury, cywilizacji i wynalazków ten zwięzły tytuł dostarcza swoim odbiorcom wyjaśnień o historii człowieka.

„Świat człowieka. Kompendium cudów z dziejów ludzkości” ma klarowny, logiczny układ, przystępny język i bardzo ciekawą treść. Jest dobrze zaprojektowana zarówno pod względem formatu, szaty graficznej, jak i rozkładu tekstu na stronach. Ta pełna wartościowej wiedzy pozycja wypełniona jest fascynującymi informacjami dla ciekawskich czytelników. Polecam.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.