Dinozaury i inne pradawne zwierzęta

Autor: Jan Slovak
Wydawnictwo: Olesiejuk
Liczba stron: 180
Wiek: 8+
Moja ocena: 5/5

„Dinozaury i inne pradawne zwierzęta” to publikacja, która pokazuje zrekonstruowany wygląd wymarłych zwierząt na podstawie znalezionych skamieniałości i śladów, tak aby czytelnicy mogli podziwiać istoty niegdyś zamieszkujące naszą planetę.

Obszerna i narracyjna książka jest połączeniem tekstu popularnonaukowego i encyklopedii. Treść podzielona jest na sekcje odpowiadające poszczególnym okresom, z tabelą wszystkich etapów rozwoju z boku na początku każdego rozdziału.

Znaczną część każdego okresu ery paleozoicznej stanowią najważniejsi przedstawiciele zwierząt z danego czasu, wraz z ich przedstawieniem, krótką charakterystyką i miejscem występowania. Oczywiście wszystko jest zdominowane przez świetne ilustracje i ogólny projekt plastyczny książki. Zmiany, jakie nastąpiły w przedstawieniu prehistorycznych zwierząt docenią zarówno laicy, jak i profesjonalna publiczność.

Z lektury czytelnicy dowiedzą się o ewolucji życia na naszej planecie od jej powstania do epoki lodowcowej. Będą mogli obserwować metamorfozę maleńkich jednokomórkowych organizmów w prekambryjskich morzach, przez gigantyczne dinozaury, po ssaki i Homo sapiens.

„Dinozaury i inne pradawne zwierzęta” to album, który odwzorowuje wszystkie etapy rozwoju naszej planety. Zawiera 18 rozdziałów, w tym wstęp, indeks i liczy 179 stron. Barwne ilustracje oraz przystępne opisy pozwolą cofnąć się do fascynującego świata prastworzeń i innych nieistniejących już dziś zwierząt. Jeśli macie w domu dziecko, które kocha dinozaury, czasy prehistoryczne, albo jesteście miłośnikami tamtego okresu, to uwierzcie mi, tej książki w bibliotece nie może zabraknąć.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.