Odyseja po ludzkim ciele z profesorem Astrokotem

Autor: Dominic Walliman
Wydawnictwo: Entliczek
Liczba stron: 66
Wiek: 6+
Moja ocena: 4/5

„Odyseja po ludzkim ciele z profesorem Astrokotem” to jedna z tych książek, która zaspakaja ciekawość, ale i też ją mocno rozbudza. Wszystko to za sprawą Dominica Walliman, który w przystępny sposób pokazuje oraz tłumaczy najmłodszym, co i jak wygląda, a także jak działa.

Znany nam już Profesor Astrokot wyrusza w kolejną niezwykłą podróż – tym razem w celu poznania cudów naszego własnego ciała. Książka zaczyna się od wyjaśnienia, czym jest biologia i zidentyfikowania siedmiu cech żywych istot. Tytułowy bohater i jego zespół starają się następnie odpowiedzieć na wszelkiego rodzaju pytania dotyczące ludzkiego ciała oraz jego działania, od komórek, przez uszy, serce, po genetykę.

Publikacja zajmuje się także dość złożonymi funkcjami organizmu – układem limfatycznym, hormonalnym, odpornościowym i genetyką. Każdy obszar jest dokładnie wyjaśniony za pomocą wyraźnych ilustracji wspierających tekst. Książka zajmuje się również rozmnażaniem i utrzymaniem zdrowia i przyszłą nauką. Od początku do końca jest to fascynujący tytuł ze wspaniałymi ilustracjami.

Najbardziej fascynujące okazały się dla nas ostanie tematy, które pokazują, jak niewiarygodnie elastyczne są zarówno nasze ciała, jak i umysły, a nawet dostrzegamy, jak przyszłe technologie mogą zmienić ludzkość.

„Odyseja po ludzkim ciele z profesorem Astrokotem” to książka dla dzieci, w której tytułowy bohater oprowadza nas po tajnikach naszego ciała i opowiada o mechanizmach nim rządzących. Ten tytuł jest fajnym wprowadzeniem najmłodszych czytelników w tematykę biologii i organizmu człowieka, a także może być uzupełnieniem wiedzy zdobywanej w szkole. Wszystko jest przedstawione we wspaniałym formacie wizualnym, podobnym do poprzednich ofert naukowych Astrokota.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.