Klimat. To, o czym dorośli ci nie mówią

Autor: Boguś Janiszewski
Wydawnictwo: Publicat
Liczba stron: 160
Wiek: 7+
Moja ocena: 5/5

„Klimat. To, o czym dorośli ci nie mówią” to książka, która zagadnienia związane z kryzysem klimatycznym i jest uzupełniona humorystycznymi ilustracjami Maxa Skorwidera.

Na blogu pokazywałam kilka tytułów związanych ze zmianami klimatycznymi dotyczące naszej Ziemi. Tak jak pisałam wcześniej, powiększyłam domową bibliotekę o kolejny tom „To, o czym dorośli Ci nie mówią” i dzisiaj pokrótce przekażę Wam, co znajduje się na stronach w tej części.

Ci, którzy mają choć jedną książkę znanego polskiego duetu, Bogusia i Maxa, wiedzą, że chłopaki poza ciekawą grafiką i zebraną wiedzą o danym temacie, utrzymują całość w zabawnej i przystępnej formie.

Rysunki niezwykle przypadły nam do gustu, ponieważ mają komiksowy wygląd. Tekst nie przytłacza ilością, rozdziały nie są długie, wszystko jest tu uporządkowanie i co istne, poruszone są najważniejsze kwestie z wiązane z daną tematyką.

Tytuł wyjaśnia kwestię śladu węglowego i jego skutków dla klimatu. Wiele dowiemy się o sposobach pozyskiwania energii i skutkach zwiększenia poziomu dwutlenku węgla w atmosferze. Przeczytamy o nowych pomysłach na produkcję energii i o tym, które z nich dają efekty. Sprawdzimy także, co z kryzysem robią państwa i organizacje międzynarodowe, a co może zrobić każdy z nas.

„Klimat. To, o czym dorośli ci nie mówią” to edukacyjna lektura dla dzieci powyżej 7 roku życia, z pożyteczną wiedzą przekazaną w bardzo przystępny i zabawny sposób. Oczywiście, zmiana klimatu jest wyzwaniem zarówno retorycznym, jak i naukowym. Najbardziej palące pytanie to: jak przekonać ludzi do natychmiastowego działania. Dotyczy to mobilizacji zarówno indywidualnej, jak i przede wszystkim zbiorowej. Dlatego warto już dziś efektywnie wykorzystywać energię i ograniczać zużycie surowców paliwowych. Skutki zmiany klimatu są odczuwalne na całym świecie, bez względu na szerokość geograficzną. Katastrofa, która zagraża nam wszystkim, jest możliwa do uniknięcia tylko, jeśli podejmiemy wspólny wysiłek. Na szali leży przyszłość nasza i kolejnych pokoleń! Książka otwiera nam szeroko oczy i wywołuje chęć do natychmiastowych działań, dlatego bardzo polecam ją przeczytać.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.