Wynalazki. Książka z okienkami. Sprawdźcie sami…

Autor: Alex Frith
Wydawnictwo: Olesiejuk
Liczba stron: 16
Wiek: 6+
Moja ocena: 4+/5

„Wynalazki. Książka z okienkami. Sprawdźcie sami…” to kolejna książka dla dzieci, która ukazała się w twardej oprawie nakładem Wydawnictwa Olesiejuk.

Gutenberg upowszechnił druk, Edison wymyślił żarówkę, a bracia Wright zbudowali samolot. Nazwiska wielkich twórców można by było wymieniać jeszcze długo. W dzisiejszych czasach młodzi ludzie nie chcą tylko słyszeć o mechanice życia, chcą zobaczyć na własne oczy, co dokładnie kieruje naszym światem. Dzięki tej lekturze dzieci będą mogły dokonać ekscytujących odkryć za sprawą okienek na stronach.

Słynne wynalazki często powstają z dziwnych powodów, a ta książka pokazuje, jak wymyślano rzeczy, często przypadkowo, np. rzepy na psiej sierści, które doprowadziły do wprowadzenia tkaniny Velcro czy wynalezienie penicyliny, która powstała dzięki pleśni atakującej bakterie.

Tytuł opowiada cudowne, tajemnicze i często zabawne historie, kryjące się za słynnymi wynalazkami. Klapki odsłaniają niezwykle szczegółowe dzieła sztuki, pokazujące ukryte działanie wewnątrz wynalazków. Starannie opracowany tekst wyjaśnia różnice między odkryciami, wynalazkami i innowacjami oraz jak te trzy aspekty się ze sobą łączą.

„Wynalazki. Książka z okienkami. Sprawdźcie sami…” to idealne wprowadzenie do niektórych z niesamowitych wynalazków, które pomogły w tworzeniu historii. Ta lektura informacyjna jest interaktywna i przejrzysta, pokazuje młodym czytelnikom, jak ważne są werbalne i wizualne teksty, które wyjaśniają zawiłe informacje o okolicznościach powstawania wynalazków: drukarek, samochodów, samolotów, silników parowych, elektryczności i wielu innych. Polecam dzieciom powyżej 6 roku życia.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.