Artur i złoty sznur

Autor: Joe Tood-Stanton
Wydawnictwo: Kultura Gniewu
Liczba stron: 48
Wiek: 5+
Moja ocena: 5/5

„Artur i złoty sznur” to fantastyczna, krótka powieść graficzna fantasy z domieszką mitologii nordyckiej.

Czytelnik jest witany przez profesora Brownstone’a w rodzinnym skarbcu, w którym znajdują się fantastyczne artefakty, w tym dzienniki jego wędrownych przodków, którzy zgromadzili niesamowitą kolekcję przedmiotów. Rodzina ma liczne osiągnięcia, m.in.: Kryształowe Królestwo zostało odkryte przez Eleanor Brownstone, a epicka bitwa ze stugłowym wężem została dokonana przez Erica Brownstone’a.

Mały Artur mieszkał w islandzkim miasteczku i bardzo lubił słuchać historii o odległych krainach i starożytnej magii, o których opowiadała Atrix.

Pewnego dnia przybywa wielki czarny wilk, gasi ogień w jego wiosce i wypowiada wojnę Atrix. Miasto ma zamarznąć w ciągu tygodnia, chyba że ktoś przepłynie przez morze do krainy bogów wikingów. Co więcej, jeśli ogień nie zostanie szybko przywrócony, również i wszyscy mieszkańcy mogą zamarznąć na śmierć.

Młody chłopak podejmuje się wyzwania i wyrusza w podróż w poszukiwaniu boga burz, Thora. Artur ma przed sobą serię wyzwań i musi znaleźć dwa bardzo rzadkie przedmioty, aby powstrzymać wilka Fenrira. Ciekawi Was co się dalej wydarzy? Zapraszam do lektury.

„Artur i złoty sznur” to przede wszystkim piękna książka w twardej oprawie, wysokiej jakości papierze i z absolutnie fantastycznymi ilustracjami, które uzupełniają fabułę w różnych punktach, oraz wyklejki z pięknymi mapami. Wkrótce kolejny tytułów z tej serii, zatem siedźcie Mole Ksiąkowe.

W3Schools

One comment

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.