Czy ta książka umie znikać?

Autor: Barbara Taylor
Wydawnictwo: Wilga
Liczba stron: 96
Wiek: 5+
Moja ocena: 4/5

Intrygująca książka pojawiła się dzisiaj na blogu, „Czy ta książka umie znikać?”, z banalnie łatwą odpowiedzią na tytułowe pytanie. Ja już wiem jak można tego dokonać, dzięki prostemu eksperymentowi.

Książka składa się z dziesięciu części. W każdej znajdzie się opis doświadczeń oraz wiele niezwykłych i cennych informacji. Ostatnia strona zawiera słowniczek trudniejszych pojęć, dzięki czemu z łatwością możemy zrozumieć ich istotę.

Na przeszło 90 stronach zamieszczone są pomysły, w których czytelnik i potęga nauki sprawią, że ta książka zniknie, urośnie, będzie się ruszać i robić całe mnóstwo fantastycznych rzeczy.

Jest to zeszyt wypełniony mnóstwem eksperymentów, do których dziecko będzie potrzebowało głównie nożyczek i czasem przedmiotów łatwo dostępnych w domu. Autorzy dokładnie wyjaśniają młodym czytelnikom co mają zrobić, co wykorzystać i w jaki sposób przeprowadzić dane doświadczenie. Tłumaczą także jego efekty i zachęcają do aktywności oraz odkrywania tajemnic ukrytych w otaczającym nas środowisku.

Wszystkie materiały do wycięcia oraz przedmioty potrzebne do danego eksperymentu znajdują się na stronach. Na każde ukończenie zadania wystarczy zaledwie kilka minut, a jego wykonane daje dużą satysfakcję.

„Czy ta książka umie znikać?” to tytuł dla dzieci wypełniony po brzegi doświadczeniami naukowymi, który także odkrywa przed nami wiele tajemnic. Lektura dostarcza cennej wiedzy i mnóstwa dobrej zabawy. Co więcej, pobudza u dzieci ich kreatywne myślenie, zdolności manualne i rozwija wyobraźnię.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.