Młody inżynier. Notatnik

Autor: Eddie Reynolds
Wydawnictwo: Wilga
Liczba stron: 80
Wiek: 5+
Moja ocena: 4+/5

„Młody inżynier. Notatnik” to innowacyjna książeczka do ćwiczeń, zagadek do rozwiązania i obiektów do zaprojektowania.

Ta pełna pomysłów książka jest świetnym sposobem, aby pomóc dziecku dowiedzieć się więcej o inżynierii i technikach, które można wykorzystać do rozwiązywania problemów. Oprócz tego książka zawiera kilka faktów i definicje terminów, pomagając w nauce w miarę postępów. Wszystkie działania oparte są na jasnych zasadach naukowych lub inżynieryjnych.

Mali naukowcy dowiedzą się z niej, jak w praktyce wygląda praca inżyniera, znajdą mnóstwo zadań i zagadek do rozwiązania, a także instrukcje, na podstawie których w prosty sposób stworzą własne projekty i wynalazki. Dzieci między innymi będą mogły zaprojektować protezę kończyny, nauczą się jak złożyć papierowy samolot i helikopter oraz w jaki sposób zaprojektować podziemną bazę na Księżycu.

„Młody inżynier. Notatnik” to interaktywna i praktyczna lektura, która sprawia, że nauka staje się przyjemnością. Tytuł przeznaczony jest dla dzieci powyżej 6. roku życia, które wykazują zainteresowanie technologią, informatyką czy nawet budową maszyn. Książka łączy w sobie to, co ważne: naukę poprzez zabawę, rozwija myślenie i kreatywność u dzieci. Założeniem lektury jest, aby pokazać młodym umysłom chętnym do nauki, w jaki sposób myśleć tak, jak inżynierowie.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.