Poczet Polskich Patriotów dla dzieci


Wydawnictwo: Świętego Filipa Apostoła
Liczba stron: 96
Wiek: 6+
Moja ocena: 4+/5

„Poczet Polskich Patriotów dla dzieci” to książka, która powstała z myślą o najmłodszych czytelnikach, mająca w pierwszym rzędzie zaspokoić potrzebę poznawania świata i ludzi.

Publikacja prezentuje 43 sylwetki prawdziwych patriotów, z których każdy Polak może być dumny. Obok każdej z prezentowanej postaci znajdują się daty do zapamiętania, ciekawostki i ważne pojęcia oraz pytania quizowe, dzięki którym można sprawdzić ile się zapamiętało. Sąsiadująca kartka to czarno biały wizerunek danej osoby do pokolorowania.

Na stronach znajdziemy noty biograficzne polskich patriotów, dzięki którym żyjemy w wolnym i pięknym kraju. Wśród nich byli bohaterowie bitew, kapłani, dowódcy, pisarze, przedsiębiorcy czy polski papież – bez nich nie byłoby Polski. Postacie nietuzinkowe, uczestnicy niesamowitych przygód – nieraz tajemniczych i do dziś zagadkowych. Oni dokonywali niewiarygodnych czynów, odznaczali się odwagą, bohaterstwem, a także mądrością i talentem.

Co więcej, młodzi czytelnicy wdrażają się także w historię naszej ojczyzny poprzez poznawanie konkretnych osób pełniących różne funkcje państwowe i religijne, a które zasłużyły zarówno na tytuł patrioty, jak i świętego.

„Poczet Polskich Patriotów dla dzieci” to fajny tytuł, który przedstawia w skrótowy i przystępny sposób życiorysy wybitnych Polaków. Dzięki wysokim walorom edukacyjnym to wspaniałe kompendium wiedzy o naszym kraju może się stać dla przyszłego pokolenia znakomitą szkołą patriotyzmu. Książka jest świetnym zaproszeniem do zapoznania się dzieci z życiorysami naszych wielkich przodków, którym oddajemy hołd. Dla najmłodszych dodatkową nowinką są załączone naklejki i magnez z mapą Polski. Polecam.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.