Ćwicz swój mózg. Łamigłówki dla dzieci

Autor: Allen Robert
Wydawnictwo: Olesiejuk
Liczba stron: 96
Wiek: 5+
Moja ocena: 4+/5

„Ćwicz swój mózg. Łamigłówki dla dzieci” to zbór ćwiczeń dla małych ekspertów od zadań sprawdzających ich umiejętność myślenia oraz zdolności intelektualnych.

Książka podzielona została na trzy części ze względu na poziom trudności zagadek, w które obfituje każda z nich. Do rozwiązywania łamigłówek od poziomu A do poziomu C potrzebny jest mózg i okazjonalnie ołówek. Większość z nich można rozwiązać bez konieczności pisania w książce, jedynie nieliczne wymagają sporządzenia kilku notatek na stronie.

W kłopotliwych łamigłówkach dzieci znajdą na ponad 90 stronach liczby, wizualne zajawki, problemy logiczne i testy słowne. Trudy rozwiązywania zagadek intelektualnych umili im ilustrowany towarzysz. To mały mózg z opaską na głowie, który pojawia się co kilka stron. Dopinguje on intelektualnego sportowca do dalszego wysiłku, ostrzega przed „trudnymi sprawami”, ale wskazuje też te prostsze i chwali go.

„Ćwicz swój mózg. Łamigłówki dla dzieci” to książka, która została stworzona przez ekspertów Mensy. Dzięki nim najmłodsi mogą rozwijać swoją spostrzegawczość, kreatywność, zdolność abstrakcyjnego myślenia. Dzieci, dorośli i każdy, kto lubi dobrą dawkę mentalnej kalisteniki, wciągnie się w wyzwania związane z rozwiązywaniem zagadek. Najważniejszy z lektury jest wniosek praktyczny: mózg, podobnie jak pozostałe części ciała, należy ćwiczyć!

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.