Czy Ziemia jest żwawym kosmitą?

Autor: Radosław Żbikowski
Wydawnictwo: Multico
Liczba stron: 96
Wiek: 6+
Moja ocena: 4/5

„Czy Ziemia jest żwawym kosmitą? I inne sekrety naszej planety” to popularnonaukowa publikacja, która odpowiada na nurtujące pytania o niezwykłym obiekcie z kosmosu, jakim jest nasza planeta.

Autorem jest Radosław Żbikowski, który spisał 45 pytań dotyczących Ziemi, a następnie na nie odpowiedział. Całość jest spójna i interesująca zarówno dla małych, jak i dla dużych odbiorców.

Książka przekazuje mnóstwo informacji na temat planety, jej środowisk, zjawisk atmosferycznych, krain i bogactw.

Młodzi czytelnicy dowiedzą się z niej np. ile waży Ziemia i dlaczego czasem się trzęsie. Jak powstają góry, jaskinie, czy wyspy. Jak tworzy się gleba, czy pustynie. Skąd wiadomo, że Ziemia nie jest płaska i dlaczego na równiku ważymy mniej. Jest także mowa o piorunach, trąbach powietrznych, kominach hydrotermalnych, podwodnych jeziorach i wielu innych.

Poza rzetelną wiedzą i ciekawostkami, całość dopełniają kolorowe ilustracje. Ta lektura zapewnia wspaniałą i daleką podróż w różne zakątki naszej planety, które właśnie dzięki „Czy Ziemia jest żwawym kosmitą? I inne sekrety naszej planety” można czytać w domowym zaciszu.

„Czy Ziemia jest żwawym kosmitą?” to publikacja dla ciekawych świata z popularnonaukowej serii „Koło wiedzy”. Książka ilustrowana ciekawymi i zabawnymi rysunkami znakomicie uatrakcyjnia przygodę czytelnikom w odrywaniu naszej niebieskiej planety.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.