Mam prawo! Czyli nieomal wszystko, co powinniście wiedzieć o prawach dziecka, a nie macie kogo zapytać

Autor: Grzegorz Kasdepke
Wydawnictwo: Literatura
Liczba stron: 144
Wiek: 5+
Moja ocena: 4+/5

„Mam prawo! Czyli nieomal wszystko, co powinniście wiedzieć o prawach dziecka, a nie macie kogo zapytać” to książka o Konwencji Praw Dziecka, napisana przez wybitnego polskiego pisarza Grzegorza Kasdepke i ukazana nakładem Wydawnictwa Literatura.

Lektura została podzielona na ponad 20 rozdziałów, które stają się krótką bajką o jednym z Dziecięcych Praw. Każde zapisane prawo ma odnośnik do konwencji i można to sprawdzić, pogłębić wiedzę oraz oswoić się z prawniczym językiem.

Fabuła książki opiera się na przygodach uczniów szkoły podstawowej w trakcie przygotowań szkolnego przedstawienia właśnie o prawach dziecka. Grzegorz Kasdepke umiejętnie wpiął tu informacje na temat podstawowych praw dziecka i przedstawił ich cały wachlarz, zaczynając od gwarancji ochrony dziecka przed wszelkimi formami dyskryminacji, na omówieniu praw dziecka wobec prawa karnego kończąc. Wymienione prawa przedstawione są prostym językiem, zrozumiałym dla dziecka w wieku szkolnym, a nawet przedszkolnym.

„Mam prawo! Czyli nieomal wszystko, co powinniście wiedzieć o prawach dziecka, a nie macie kogo zapytać” to tytuł z humorystycznymi historiami, które pozwalają wysnuć samodzielne wnioski. Według mnie to ważna książka pod względem edukacyjnym, ale jest również piękna i zabawna. Publikacja adresowana jest przede wszystkim do dzieci, choć dorośli też będą się świetnie przy niej bawić i co ważne, przypomną sobie, że Konwencja o Prawach Dziecka istnieje naprawdę. Polecam.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.