Jest chemia! Śledztwo w sprawie pierwiastków ukrytych w twoim domu

Autor: Mike Barfield
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Liczba stron: 64
Wiek: 10+
Moja ocena: 5/5

„Jest chemia! Śledztwo w sprawie pierwiastków ukrytych w twoim domu” to niezwykły przewodnik dla dzieci, napisany przez Mike’a Barfielda i zilustrowany przez Lauren Humphrey.

Wraz z Sherlockiem Holmem, naukowym detektywem i jego kumplami, Ratleyem i Hattiem, czytelnik dołączy do chemicznego śledztwa i misji: Zagadki nieuchwytnych pierwiastków.

Na początku książki szczegółowo zostały omawiane pierwiastki, atomy, układ okresowy pierwiastków i nie tylko, aby pomóc młodym odbiorcom zrozumieć znaczenie informacji o każdym z pierwiastków. Muszę przyznać, że zbiór wiadomości jest świetny: jest historia, ostrzeżenia o niebezpieczeństwie i kryptonimy niektórych elementów, eksperymenty do wypróbowania (pod ścisłym nadzorem dorosłych) oraz komiksy, w których często występują naukowcy związani z chemią.

Wiele z bardziej powszechnych lub dobrze znanych elementów jest oznaczonych symbolami:

⚲ Poszukaj tego

⅄ Eksperyment!

⨀ Wygląd

⚠︎ Element niebezpieczeństwa

☆ Supermoc

Książka Mike’a Barfielda jest pełna informacji naukowych, historii, eksperymentów i zgrabnych faktoidów. Każdy ze 118 (jak dotąd!) elementów posiada opisane jego występowanie, rok odkrycia, pochodzenie nazwy i ciekawostki z nim związane. Dzięki temu dużo łatwiej zapamiętać ich cechy charakterystyczne i symbole. Słowniczek na końcu jest pomocny, a indeks jest nieoceniony.

„Jest chemia! Śledztwo w sprawie pierwiastków ukrytych w twoim domu” to dobre spojrzenie na najczęstsze pierwiastki chemiczne w życiu codziennym, wokół nas i poznanie fascynujących oraz zabawnych faktów na ich temat. Moim zdaniem jest to książka przeznaczona dla dzieci, które mają chemię na lekcjach w szkole. Zwłaszcza że uważam, że niezwykle ważne jest, aby uczyć dzieci nauk ścisłych na wczesnym etapie ich życia i jednocześnie ubolewam, że takich pozycji nie było za moich czasów! Ta książka to świetny sposób na poszerzenie wiedzy dla wszystkich młodych miłośników nauki. Polecam.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.