Amory, zaloty i podboje

Autor: Szymon Drobniak
Wydawnictwo: Babaryba
Liczba stron: 140
Wiek: 5+
Moja ocena: 5/5

„Amory, zaloty i podboje” to tytuł, który pokazuje młodym czytelnikom sposoby rozmnażania zwierząt i roślin w lesie, na łące i… pod wodą.

Lektura skrywa w swoim wnętrzu 31 przykłady rozmnażania w świecie przyrody. Poprzez krótkie, niejednokrotnie okraszone humorem historie, ukazane zostały w prosty i przystępny sposób złożone procesy, jakie odbywają się w świecie zwierząt i roślin.

„Amory, zaloty i podboje” jest pełna faktów i anegdotek o miłosnej aktywności zwierzaków i roślin, napisana bardzo przejrzyście i na podstawie wiedzy biologicznej. Niektóre z nich są bardzo ciekawe, inne śmieszne. Są i takie, które kończą się niezbyt dobrze dla jednego z partnerów. Autor dobrał niezwykłą mieszankę najbardziej zaskakujących form relacji partnerskich po to, aby pokazać, jak ciekawy jest świat wokół nas.

Dzięki tej książce dzieci dowiedzą się jak rozmnażają się i jak wyglądają „zaloty” oraz randki w świecie przyrody. Do naszych ulubionych należą: diablica, rozwielitka, koliber łopatoogonowy, modliszka, bakterie, altannik, golec, tasiemiec i wąż pończosznik. Te powyższe porwały nas najbardziej, choć i pozostałe były zdumiewające. Ci, którzy śledzą nasze wpisy wiedzą dlaczego właśnie te, wymienione, wzbudziły nasze zainteresowanie.

„Amory, zaloty i podboje” są świetnym pretekstem do pierwszych rozmów na tematy trudne i intymne. Tytuł jest niezwykle edukacyjny, atrakcyjny i wartościowy dla małych biologów. Polecam także siostrzaną publikację: „Pupy, ogonki i kuperki”, o których pisałam niedawno. Obie książki napisane są przez znakomitego przyrodnika, który w łatwy i przystępny sposób dzieli się wiedzą z najmłodszymi!

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.