Hej, zagrajcie siarczyście! Opowieść o Stanisławie Moniuszce

Autor: Izabella Klebańska
Wydawnictwo: Literatura
Liczba stron: 112
Wiek: 6+
Moja ocena: 4+/5

„Hej, zagrajcie siarczyście! Opowieść o Stanisławie Moniuszce” to pięknie ilustrowana, zachwycająca pod względem edytorskim książka, w której bardzo przystępnie opisano życie jednego z najwybitniejszych polskich kompozytorów.

Lektura skrywa ciekawą opowieść o najważniejszych momentach w życiu Moniuszki, jego rodzinie, problemach i wielkiej miłości do muzyki już od najmłodszych lat.

Młodzi odbiorcy będą mieli okazję poznać wzloty i upadki słynnego Polaka. Dzieci zapoznają się z jego twórczym i bardzo pracowitym życiem. Przypatrzą się kulisom jego permanentnego borykania się z finansami, niedostatkiem, problemami z angażowaniem do ról artystów, znoszeniem ich humorów. Będą także świadkami ich artystycznych sukcesów, wszak niezapomnianą sławę i miejsce w panteonie polskiej sztuki przyniosły Moniuszce przede wszystkim opery „Halka” i „Straszny dwór”.

Stanisław Moniuszko nazywany jest ojcem polskiej opery narodowej, choć duchem patriotycznym przesiąknięta była cała jego twórczość, także liczne pieśni, kantaty, operetki, utwory symfoniczne. Do dziś wykonywane są dzieła kompozytora z dwunastu „Śpiewników domowych” zawierających 268 pieśni do słów różnych wybitnych poetów romantycznych, polskich i obcych, tłumaczonych na nasz język, a także do utworów ludowych.

Świetnym dodatkiem jest dołączona do książki płyta z jego najsłynniejszymi utworami. 

„Hej, zagrajcie siarczyście! Opowieść o Stanisławie Moniuszce” to tytuł, który wprowadza młodych czytelników w biografię znanego na całym świecie artysty i staje się pretekstem do rozmów o muzyce. Książka przybliża dzieciom postać sławnego polskiego kompozytora, o którym większość z nas wie stanowczo za mało. Całość oprawiona jest w twardej okładce, język jest przystępny, a treść niezwykle ciekawa.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.