Ostrożnie!

Autor: Grzegorz Kasdepke
Wydawnictwo: Literatura
Liczba stron: 64
Wiek: 3+
Moja ocena: 5/5

“Ostrożnie!” jest książką, którą Adaś wygrał w konkursie plastycznym w polskiej szkole. Muszę przyznać, że takiego tytułu nie mieliśmy jeszcze na blogu i szczerze przyznam, że przyda się on w każdym domu, gdzie są dzieci.

Kilkuletni Dominik jest nauczycielem dla swojego szczeniaka o imieniu Junior, ale chłopiec jest bacznie kontrolowany na każdym kroku przez swoją babcię Marysię. Maluch prowadzi wykłady uświadamiające o zagrożeniach, na jakie narażeni jesteśmy w naszych domach.

W lekturze znalazło się trzynaście opowiadań, z których młody czytelnik dowie się m.in. o tym, że: powinno się uważać na gorące płyny, nie jeść zbyt dużo słodyczy, nie brać samemu niczego z lodówki, nie wchodzić na parapet, nie otwarć nikomu drzwi, nie wolno zbliżać się do gazu, zabawa ostrymi przedmiotami bądź ogniem może skończyć się tragicznie, oraz że nieostrożne figle w wodzie mogą doprowadzić do zadławienia.

Ciekawym elementem są szczególnie ważne informacje o tym, czego nie powinno się robić w konkretnej sytuacji. Zostały one wyraźnie wyróżnione w tekście – innym kolorem czcionki i wielkością liter. Natomiast na końcu każdego rozdziału są pytania warte odpowiedzi i sprawdzenia naszej czujności. A egzamin końcowy, znajdujący się w ostatnim rozdziale to kwintesencja całej książki.

„Ostrożnie!” to pouczająca publikacja z niedługimi, dowcipnymi historyjkami dla dzieci, napisana przez Grzegorza Kasdepke. Książka przestrzega nie tylko młodych czytelników, ale również i ich rodziców, bowiem pozwala dostrzec oraz przypomnieć sobie, na co szczególnie należy zwracać uwagę. Dla Adasia było to przypomnienie o tym, jakie niebezpieczeństwa stoją przed nami i jak można ich uniknąć, wiedząc o konsekwencjach. Gorąco polecam.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.