Myśli, które zmieniły świat. Karol Darwin. O powstawaniu gatunków

Autor: Anna Brett
Wydawnictwo: Znak
Liczba stron: 64
Wiek: 9+
Moja ocena: 4+/5

„Myśli, które zmieniły świat. Karol Darwin. O powstawaniu gatunków” to estetycznie wydana, a zarazem wciągająca książka, która udostępnia koncepcje naukowe młodym czytelnikom.

Opowieść zaczyna się od umieszczenia życia Karola Darwina w kontekście historycznym i wprowadzenia niektórych przodujących idei życia z tamtych czasów. Dzięki przekształceniu Darwina w postać i śledzeniu historii oraz tego, jak dokonał swoich odkryć, wszystko jest od razu bardziej ekscytujące, niż gdyby same teorie zostały wprowadzone bez kontekstu.

Nauka jest wyjaśniona na dwustronicowych rozkładówkach, które są rozkoszą i dziełem sztuki. Liczba słów na kartach jest stosunkowo niska – głównie z małymi blokami tekstu, a następnie z kilkoma wielostronicowymi historiami i wyjaśnieniami – ale ilustracje to absolutna uczta wizualna. Drobne szczegóły przyciągają wzrok. Diagramy wyjaśniają takie pojęcia jak współzależność gatunków, ewolucja w czasie i klasyfikacja istot żywych.

Publikacja będąca częścią serii „Myśli, które zmieniły świat” jest przystępnym przewodnikiem po teorii ewolucji, przedstawionym w atrakcyjnym formacie z pięknymi ilustracjami. Napisana przez Annę Brett i bogato zilustrowana przez Nicka Hayesa, pozwala młodemu czytelnikowi odkryć, jak Darwin zmienił nasze rozumienie rasy ludzkiej — i naszego miejsca w królestwie zwierząt — dzięki swojej przełomowej pracy „O powstawaniu gatunków”. Dzięki tej podzielonej na krótkie, ale wyczerpujące rozdziały książce, dzieci będą mogły poznać jedną z najważniejszych teorii ludzkości i dostrzec idee – a także ich konsekwencje – jednego z najbardziej wpływowych naukowców na świecie.

Książka zawiera słowniczek kluczowych terminów, pojęć i jest nieocenionym towarzyszem w zrozumieniu teorii Darwina, doskonale sprawdzającym się zarówno w środowisku domowym, jak i szkolnym. Jest odpowiednia dla dzieci w wieku od 9 lat i jest niezbędna dla każdego, kto chce uczyć się i odkrywać pojęcia jednego z najbardziej niezwykłych ludzi w historii ludzkości. Przedstawia zmieniającą nasze życie podróż Karola Darwina na statku Beagle i przedstawia jego teorię ewolucji uczniom przyrodników na całym świecie.

„Myśli, które zmieniły świat. Karol Darwin. O powstawaniu gatunków” przenosi naukę w teraźniejszość, pytając, co wiemy teraz, a co pozostaje do odkrycia. Książka jest dokładnie tym, czego potrzeba, aby zainspirować następne pokolenie naukowców. Jest to solidne wprowadzenie do zasad Darwina i oszałamiająca lektura, którą z przyjemnością się przegląda. Gorąco polecam.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.