Jak rybom wyrosły nogi? Historia życia na Ziemi

Autor: Michał Brodacki
Wydawnictwo: Multico
Liczba stron: 96
Wiek: 6+
Moja ocena: 4+/5

„Jak rybom wyrosły nogi? Historia życia na Ziemi” to książka Michała Brodackiego, przyrodnika z zamiłowania i wykształcenia, a z zawodu autora, tłumacza i redaktora publikacji edukacyjnych i popularnonaukowych, który od najmłodszych lat interesował się historią Ziemi i ewolucją życia.

Jest to edukacyjna publikacja ukazana nakładem Wydawnictwa Multico, składająca się z 45 intrygujących pytań i zaskakujących odpowiedzi, dzięki którym młody czytelnik pozna historię życia na Ziemi.

Każda rozkładówka ma taki sam układ. Rozpoczyna się pytaniem, a następnie solidnym wyjaśnieniem w zrozumiały i przystępny dla dzieci sposób. Na pierwszy strzał autor pod lupę wziął ewolucję i pokrewne tematy, by zaraz przejść do świata zwierząt, a kończąc na człowieku rozumnym. Przechodząc z danego faktu na kolejny, odkrywamy interesujące wiadomości dotyczące np. jak działa dobór naturalny, kiedy rybom wyrosły nogi, jak powstał węgiel, dlaczego kwiaty są kolorowe, a owoce – słodkie, skąd się wzięła trąba u słonia, jak pies i kot stały się towarzyszami człowieka, czy ewolucja nadal zachodzi itd. To zaledwie kilka tematów, które znajdziecie w tym tytule wydanym w ramach serii „Koło wiedzy” dla ciekawskich dzieci, po resztę odsyłam do książki.

„Jak rybom wyrosły nogi? Historia życia na Ziemi” to popularnonaukowa lektura z dużą porcją informacji podana w atrakcyjny sposób ze względu na treść i miłe dla oka kolorowe ilustracje. Każdy temat jest starannie i prosto wytłumaczony, co powoduje, że cenne wiadomości pozostają w głowach. Sekcje o dinozaurach dla Adasia były powtórką tego, co już wiedział o ich życiu. Natomiast informacje o ptakach i pierwszym człowieku zainteresowały go do tego stopnia, że porównywaliśmy je w Internecie. Dlatego uważam, że takie pozycje dają młodym dzieciom wspaniałe początki do wykazania się w szkołach i zabłyśnięcia wśród najbliższych.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.