Nie pękaj! bądź sobą! Powiedz STOP presji rówieśników

Autor: Jennifer Moore-Mallinos
Wydawnictwo: Jedność
Liczba stron: 36
Wiek: 5+
Moja ocena: 5/5

„Nie pękaj! bądź sobą! Powiedz STOP presji rówieśników” to tytuł zamykający czteroodcinkową serię, która pomaga młodym czytelnikom sprzeciwić się i zwrócić o radę do dorosłej osoby.

W tej książce narratorką jest uczennica 6. klasy. Bardzo pragnęła przynależeć do paczki „popularnych” dziewczyn w szkole, które miały wiele przywilejów np. omijanie kolejek w stołówce, rządzenie się czy siadaniem, gdzie im się chce. Pewnego dnia bohaterka została przez nie dostrzeżona i przyjęta do grupy.

Cała piątka przez jakiś czas świetnie się bawiła. Dziewczynki wspólnie chodziły na zakupy, wycieczki, do spa, a nawet u siebie nocowały. Jednak po kilku tygodniach coś się zmieniło. Nagle dziewczęta zaczęły wywierać olbrzymią presję, aby puścić nieprawdziwą plotkę o nowej uczennicy. Gosia trafiła do szpitala, ponieważ próbowała zrobić sobie krzywdę.

Nasza bohaterka wzięła sprawę w swoje ręce i odwiedziła poszkodowaną, wyjaśniając dlaczego ona tak postąpiła. W międzyczasie „popularne” dziewczyny w akcie zemsty puściły plotkę o niej. Dzięki temu zrozumiała, co czuła nowa uczennica. Nie czekając dłużej, zwróciła się o wsparcie do rodziców, którzy wyciągnęli pomocną dłoń.

„Nie pękaj! bądź sobą! Powiedz STOP presji rówieśników” to książka, która ma być inspiracją do otwartej rozmowy na temat pozytywnych i negatywnych aspektów, jakim dziecko ulega ze strony kolegów. W końcowej części lektury znajdziemy kilka porad dla rodziców, którzy przeczytają np. jaka jest różnica między pozytywną a negatywną presją rówieśniczą. Jest to ważny i potrzeby tytuł, który dzięki przytoczonej historii może uratować kogoś przez popełnieniem niechcianej katastrofy. Gorąco polecam.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.