Historia Polski w komiksie

Autor: Paweł Kołodziejski
Wydawnictwo: AA
Liczba stron: 168
Wiek: 8+
Moja Ocena: 4+/5

„Historia Polski w komiksie” to dzieło przedstawiające ponad tysiąc lat historii naszej Ojczyzny, zamknięte w twardej oprawie i wydane na dobrej jakości kredowym papierze.

Ta powieść graficzna może stać się dobrym wprowadzeniem do dziejów Polski dla młodych i starszych czytelników. Jest ona pełna humoru, lecz również powagi i narodowej dumy, przedstawiając najważniejsze wydarzenia i postacie oraz ukazując niezbywalne miejsce naszej Ojczyzny w historii Europy.

Począwszy od chrztu Mieszka I, publikacja przedstawia sylwetki polskich królów i bohaterów. Przywołuje pamięć wiekopomnych bitew i innych przełomowych wydarzeń z naszej narodowej historii.

Młodzi czytelnicy będą prowadzeni przez Dziejeka Historiusza, który w asyście orła białego przemierza razem z nami tysiąc lat naszej historii. Duet, pokonując kolejne etapy na mapie, w niebywały sposób ukazuje najważniejsze fakty z dziejów Polski.

Każda podwójna rozkładówka prezentuje ważne wydarzenia. Informacje przystępnie przybliżają nam zarys dziejów Polski, natomiast rysunki Pawła Kołodziejskiego – dynamiczne i sugestywne – oddają to, co jest opowiedziane.

„Historia Polski w komiksie” przenosi młodego czytelnika w otchłań dziejów, odkrywając kolejne karty polskiej przeszłości. Są to świetne ilustracje i najważniejsze informacje w pigułce. Ta książka to dobra propozycja dla rodziców, którzy swoim pociechom chcą przekazać wiedzę o Polsce, jej historii, tradycji, bohaterach, ważnych wydarzeniach i miejscach, ale także którzy chcą zaszczepić w nich zalążki patriotyzmu i miłości do swojego kraju. Komiks wydany jest w formacie A4 i według mnie jest może nieco niewygodny podczas czytania. Dobór kolorów jest wyrazisty, język przystępny, z dozą humoru i przede wszystkim edukacyjny. Dla mnie samej była to podróż po Polsce i okazja do przypomnienia sobie najważniejszych faktów, dzięki którym nasz kraj jest na mapie świata.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.