Dorastanie jakie to proste!

Autor: Robert Winston
Wydawnictwo: Arkady
Liczba stron: 256
Wiek: 10+
Moja Ocena: 5+/5

„Dorastanie jakie to proste!” to wspaniała książka na temat młodzieńczego wieku i wszystkich zmian jemu towarzyszących.

Obejmujący wszystko, od cyklu menstruacyjnego po seksting, a nawet cybernękanie, ten wizualny przewodnik po dojrzewaniu i jego okresach jest obowiązkową lekturą dla wszystkich rodziców i nastolatków rozpoczynających kolejny etap w życiu. Dzięki niej dorośli nauczą się właściwie reagować na trudne pytania, z jakimi mogą się zetknąć.

„Dorastanie jakie to proste!” oferuje proste porady, które pomogą rodzicom i ich dzieciom przetrwać i rozwijać się w burzliwych latach młodzieńczych. Dobre samopoczucie emocjonalne, zmiany fizyczne, bezpieczeństwo w Internecie, dynamika rodziny, relacje, seksualność i wiele innych tematów jest omawianych i wyjaśnianych za pomocą mądrego tekstu i prostych, jasnych ilustracji.

Treści napisane przez ekspertów autorstwa profesora Roberta Winstona oferują proste podejście do trudnych tematów, ze specjalnymi rozdziałami na temat dojrzewania autorstwa dr Radhy Modgil.

Tytuł obejmuje nie tylko dojrzewanie zarówno męskich, jak i kobiecych ciał, ale zawiera informacje oraz porady dotyczące całego szeregu innych problemów, z jakimi spotkają się młodzi ludzie. Znajduje się tam sekcja poświęcona opiekunom i sposobom komunikowania się w okresie młodzieńczym, związkom i tym, jak wyglądają zdrowe oraz toksyczne relacje itp. Książka obejmuje każdy aspekt życia, z którym spotka się młoda osoba, a także wyjaśnia, jak mogą się czuć rodzice. Publikacja odnosi się do aktualnych problemów, takich jak wizerunek ciała, skutki mediów społecznościowych i sekstingu. Oferuje również biologiczne wyjaśnienie fizycznej strony bycia nastolatkiem, wynikające z wahań nastroju, okresów i łamiących się głosów. Przeczytamy także o współczesnych zagadnieniach, takich jak bezpieczeństwo w Internecie.

„Dorastanie jakie to proste!” daje czytelnikom wiedzę w pigułce. Prosta grafika i tekst pozbawiony żargonu są źródłem informacji dla sfrustrowanych rodziców, którzy chcą pomóc dzieciom w jak najlepszym wykorzystaniu życia. Mnóstwo przydatnych wiadomości w jednej książce. To „must have” na pułkach w rodzinnym domu. Polecam!

One comment

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.