Ortografia bez byków. Całkiem zakręcone dyktanda

Autor: Marcin Przewoźniak
Wydawnictwo: Papilon
Liczba stron: 72
Wiek: 6+
Moja Ocena: 5/5

„Ortografia bez byków. Całkiem zakręcone dyktanda” to lektura, która zawiera ponad 160 dyktand w 3 stopniach trudności oraz łatwe do zapamiętania porady ortograficzne.

Język polski pełen jest wyjątków i trudnych do zapisania słów. Żeby je zapamiętać i nie mieć problemów w szkole, trzeba jak najwięcej ćwiczyć. W tym tytule dziecko znajdzie obszerny zbiór dyktand i ćwiczeń, dzięki którym łatwo nauczy się zasad ortograficznych oraz utrwali zdobyte umiejętności.

Na początku młody czytelnik pozna reguły, kiedy stawić kropkę, a kiedy przecinek. Następnie pozna zasady wielkich liter, kiedy piszemy u, ó, h, ch, ż, rz, ę, ą, głosiki dźwięczne oraz bezdźwięczne. Przejdzie do kolejnych działów, by dowiedzieć się, kiedy pisać ć, ci, ś, si, i, ii, ji, u, ł. Natomiast ostanie sekcje wytłumaczą poprawną pisownię z nie i niektórych wyrażeń przyimkowych.

13 rozdziałów omawia zasady ortograficzne w sposób prosty i łatwo przyswajalny. Jak już wspomniałam, na dziecko czekają dyktanda o różnym stopniu trudności i każde ma ikonkę byka. Rozpoczynając od najłatwiejszego, widzimy małego byczka, następnie jest dyktando dla zaawansowanych z postacią dorosłego byka, a by sprawdzić poziom dla geniuszy, widzimy wściekłego samca. Trudne lub mniej znane słowa, które pojawiły się w tekstach z dyktand, zostały wytłumaczone przez autora i umieszczone na końcu każdego rozdziału.

„Ortografia bez byków. Całkiem zakręcone dyktanda” to książka, dzięki której młody czytelnik nabywa umiejętności w nauce ortografii, skutecznie poznaje zasady ortograficzne oraz lepiej je zapamiętuje i utrwala. Jest to przydatny zeszyt zarówno dla uczniów, jak i ich rodziców, a także dla nauczycieli języka polskiego.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.