Alfabet niepodległości

Autor: Anna Skowrońska
Wydawnictwo: Muchomor
Liczba stron: 80
Wiek: 8+
Moja Ocena: 4/5

„Alfabet niepodległości” to książka dla dzieci dotycząca historii Polski. Została napisana przez Annę Skowrońską, zilustrowana przez Joannę Gębal i opracowana graficznie przez Emilię Pyzę. Autorka uporządkowała hasła w kolejności alfabetycznej, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby czytać wybrany przez siebie temat.

Publikacja w ciekawy sposób ukazuje najważniejsze wydarzenia i daty na przestrzeni ostatniego wieku, które wiążą się z tytułową niepodległością Polski. Hasła dotyczą okresu od roku 1914 do kluczowego roku 1918, z uwzględnieniem ważniejszych świadectw niepodległości z lat 30. XX wieku.

Na wklejce można zobaczyć proste, czytelne mapy przedstawiające zmiany granic naszego kraju. Następnie młodzi czytelnicy dowiedzą się, kogo nazywano Dziadkiem, jakie znaczenie miała jedna, pięciogodzinna przemowa, ile pianista mógł wygrać dla Polski i co łączyło wojnę polsko-bolszewicką z King Kongiem. Poznają odważne kurierki z czasów wojny, genialnego inżyniera, złotą medalistkę olimpijską… i wiele innych, niezwykłych postaci, które tworzyły II Rzeczpospolitą.

„Alfabet niepodległości” to pouczający i ciekawy tytuł, opowiadający dzieciom jakie najważniejsze wydarzenia kształtowały naszą historię. Książka została napisana z okazji stulecia odzyskania niepodległości. Ukazała się nakładem Wydawnictwa Muchomor, w twardej oprawie i na dobrej jakości papierze. Jeśli interesujesz się historią Polski, koniecznie sięgnij po tę lekturę.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.