Młodzi giganci programowania. Scratch

Autor: Radosław Kulesza
Wydawnictwo: Helion
Liczba stron: 176
Wiek: 8+
Moja Ocena: 4+/5

„Młodzi giganci programowania. Scratch” to publikacja, która ma za zadanie szybko i efektywnie wprowadzić młodego czytelnika w świat kodowania.

Początkowo Scratch miał służyć młodym ludziom do nauki programowania, ale szybko zaczął pełnić również inne funkcje. Jest jak cyfrowa piaskownica, w której każdy może nie tylko nauczyć się podstaw kodowania, ale także ćwiczyć kreatywność, umiejętność pracy w zespole i zdolność do wynajdowania nieszablonowych rozwiązań, na przykład podczas projektowania gier.

Scratch to najpopularniejszy język programowania dla dzieci. Korzystają z niego miliony osób na całym świecie. Jest łatwy w obsłudze, wystarczy przeciągać i upuszczać poszczególne bloki, dzięki czemu nawet najmłodsi adepci sztuki programowania szybko się w nim odnajdą.

Książka „Młodzi giganci programowania. Scratch” podzielona jest na 3 części. Sekcja pierwsza prowadzi czytelników przez cały proces instalacji programu, omawiając poszczególne elementy. Drugi etap książki prowadzi dziecko przez ogrom dostępnych w Scratch’u bloczków, które odpowiadają za całe programowanie. Natomiast ostatni rozdział pomoże stworzyć sześć zaawansowanych gier w Scratchu oraz wykorzystać bloki poznane w części drugiej.

Publikacja pomaga nie tylko nauczyć się sposobu myślenia, właściwego najlepszym programistom, ale także ćwiczyć systematyczność, innowacyjność, umiejętność znajdywania rozwiązań i pracy zespołowej. Co ważne, poszczególne treści zostały bogato zilustrowane i uzupełnione przejrzystymi instrukcjami krok po kroku, co wiele ułatwia podczas śledzenia konkretnych zadań.

„Młodzi giganci programowania. Scratch” proponuje młodym ludziom interaktywne ćwiczenia oparte na projektowaniu, służące pobudzaniu innowacyjności, doskonaleniu umiejętności rozwiązywania problemów i obyciu technologicznemu. Dzięki temu tytułowi dziecko zanurzy się głębiej w tematyce programowania w Scratchu, czyli jednym z najpopularniejszych narzędzi do tworzenia własnych gier i aplikacji dla najmłodszych. Jest to lektura przeznaczona dla przyszłych inżynierów, programistów, naukowców i pasjonatów kodu.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.