Głosuję! Wybieram!

Autor: Mark Shulman
Wydawnictwo: Muchomor
Liczba stron: 48
Wiek: 5+
Moja Ocena: 4+/5

„Głosuję! Wybieram!” to dowcipna książka, która pomoże wyjaśnić dziecku pojęcie głosowania. Jest pełna pozytywnych pomysłów i sposobów na zaangażowanie, dodatkowo podkreślając, że każde wybory są ważne, nawet jeśli dotyczą klasowego pupila.

Lody czy cebula? To łatwy wybór! Lody czy babeczki? To trochę trudniejsze. A głosowanie na ludzi, którzy będą podejmować decyzje, mające wpływ na twoją społeczność może być najtrudniejsze ze wszystkich. Ta ilustrowana lektura jasno wyjaśnia, czym jest głosowanie, jak może wyglądać jego proces, dlaczego głosowanie jest ważne (bez względu na to, czego dotyczą wybory) i jak być świadomym wyborcą.

Dzisiejszy tytuł to ciekawa mieszanka elementów interaktywnych i ekspozycyjnych. Książka zaczyna się od wyjaśnienia czym jest opinia, czyli głosowanie. Język jest prosty i jasny, ale konwersacyjny. Pierwsza połowa dotyczy rządów większości. Druga część dotyczy rządu, szczególnie w odniesieniu do wybieranych do niego urzędników. Środek odnosi się do sposobów, w jakie można zdecydować i jak badać, na kogo głosować w każdej sytuacji, na przykładzie urzędu politycznego. Kończy się wskazówką, jak wpływać na dorosłych w życiu czytelnika, aby oddać głos w wyborach politycznych.

Oprócz przedstawienia faktycznej aktywności głosowania, opowieść podkreśla konsekwencje złożenia, lub nie, swojego wyboru oraz ideę zaangażowania innych w dyskusję. Szczególny nacisk kładzie się na koncepcję zdobywania wiedzy, aby stać się świadomym wyborcą. Chociaż grupa docelowa dzieci jest zbyt młoda, aby głosować w wyborach miejskich, stanowych lub krajowych, historia daje dzieciom władzę, mówiąc im, że mogą upewnić się, że ci, którzy mogą głosować, to zrobią.

„Głosuję! Wybieram!” to najnowsza publikacja Wydawnictwa Muchomor, która przemawia do młodszych i zaciekawia ich swoją treścią. Bezproblemowe i urocze ilustracje Serge’a Blocha w połączeniu z zabawnym i aktualnym tekstem Marka Shulmana tworzą doskonałe źródło do omawiania bieżących wydarzeń z dziećmi.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.