Przestańcie się kłócić! Porozumienie bez Przemocy objaśnione dzieciom

Autor: Caroline Pellissier
Wydawnictwo: Papilon
Liczba stron: 32
Wiek: 4+
Moja Ocena: 5/5

„Przestańcie się kłócić! Porozumienie bez Przemocy objaśnione dzieciom” to nowość książkowa Wydawnictwa Papilon, ilustrowana z finezją i emocjami, oprawiona w strony wyjaśniające dla rodziców i dzieci, jak podnieść świadomość komunikacji bez przemocy.

Poznajcie zebrę, małpę, szakala i żyrafę. Mieszkają na afrykańskiej równinie i wszyscy z wielką przyjemnością spotykają się wokół akacji, która dominuje na równinie. Pewnego dnia szakal, przytłoczony hałasem, jaki robią jego przyjaciele, wścieka się na nich i chce ich wypędzić z drzewa, które uważa za swoje. Konflikt przeradza się następnie w przemoc. Małpa broni się twierdząc, że drzewo jest raczej jej, podczas gdy zebra wycofuje się, oszołomiona tak wielką przemocą. Szakal z małpą biją się i obrażają.

Żyrafa następnie interweniuje jako mediator i stosuje główne zasady komunikacji bez przemocy, aby znaleźć rozwiązanie tego konfliktu. Potem każdy z osobna wyraża swoje emocje i to, co myśli o innym, jednoczenie zdając sobie sprawę, że ma powody, by myśleć tak, jak myśli. Wreszcie wszyscy uspokajają się i przepraszają nawzajem.

Podążając za historią, autorzy wyjaśniają młodym czytelnikom główne osie komunikacji bez przemocy, aby mogli ją uchwycić w swoich relacjach z innymi. Ostatnia podwójna strona jest okazją do rodzinnej dyskusji między dorosłymi a dzieckiem.

„Przestańcie się kłócić! Porozumienie bez Przemocy objaśnione dzieciom” to książka napisana przez trenerów komunikacji bezkonfliktowej. Zaprojektowali tę historię w taki sposób, aby odsłonić źródła przemocy i pokazać jak pokojowo rozwiązywać konflikty. Kolorowe ilustracje wnoszą do historii odrobinę radości i są szczególnie atrakcyjne dla małych dzieci. Uważam, że ten tytuł jest zatem dobrym sposobem na wprowadzenie niestosowania przemocy u małych dzieci, ponieważ podkreśla to, co wywołuje i karmi gniew, a także potrzebę mediacji. Polecam.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.