Ogród meduz

Autor: Vitale Paola
Wydawnictwo: Libra PL
Liczba stron: 48
Wiek: 6+
Moja Ocena: 5/5

„Ogród meduz” to ilustrowana książka dla dzieci, dzięki której można zanurzyć się w głębinach morza i odkryć fascynujący świat tytułowych, planktonowych zwierząt.

Meduzy kolorują wodę najgłębszych oceanów. Niektóre są przezroczyste, inne o jasnych i żywych kolorach. Czasami są tak duże, jak latawce, czasami tak małe, że mieszają się z kroplami słonej wody. Żyją wszędzie, od Arktyki po tropikalne oceany, od wód przybrzeżnych po głębiny mórz.

Niniejsza książka zaprasza duże i małe dzieci do zanurzenia się w fascynujący świat meduz, w którym być może ukryty jest klucz do naszej przyszłości. Wśród pięknych ilustracji, pełnych detali i jaskrawych kolorów, ta publikacja dostarcza czytelnikom mnóstwa ciekawostek z zakresu życia i budowy ciała meduzy.

Dzisiejszy tytuł jest doskonałą okazją do lepszego poznania i zrozumienia meduz oraz ich znaczenia. Ze stron dowiemy się choćby tego, jak leczyć się w przypadku ich oparzeń, które meduzy możemy spotkać w Morzu Śródziemnym, które żyją do góry nogami, czym są „zakwity meduzy”, dlaczego uważa się je za wskaźniki zmian klimatycznych, czy można je jeść i czy to prawda, że mogą być nawet nieśmiertelne.

„Ogród meduz” to wyjątkowa lektura, która pozwala nam docenić ogromne piękno i wyjątkowość tych żywych istot. Pomimo używania terminów naukowych, pojęcia są bardzo dobrze wyjaśnione. Przy okazji opisywania intrygującego morskiego świata, tytuł dostarcza również sporą dawkę wiedzy, a także porusza temat zmian klimatu i ochrony środowiska. Polecam.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.