Wielkie problemy małych ludzi. Nie daj się gnębić

Autor: Magdalena Młodnicka
Wydawnictwo: Jedność
Liczba stron: 40
Wiek: 4+
Moja Ocena: 5/5

„Wielkie problemy małych ludzi. Nie daj się gnębić” to niezwykle ważna, mądra i bardzo potrzebna książka, która podpowie, wspomoże i nauczy dziecko jak radzić sobie z przemocą.

Dzisiejszy tytuł w przystępny i niezwykle trafny sposób dotyka tematu dokuczania i nękania, zwłaszcza w szkole. Opisuje typowe sytuacje z życia dzieci i podsuwa mnóstwo praktycznych porad.

Młodzi czytelnicy na przykładzie Lenki dowiedzą się z jakimi przykrościami zetknęła się dziewczynka. Mała bohaterka dołączyła do nowej klasy i w krótkim czasie przekonała się, że nie ma za bardzo z kim porozmawiać, czy się pobawić. Na domiar złego, uczennica o imieniu Julka, na różne sposoby sprawia Lence przykrość. Wyśmiewa się z niej, puszcza nieprawdziwe plotki i zabrania innym dziewczynom się z nią kolegować.

W domu rodzice zauważyli, że córka jest smutna. Nawet lekcje tańca nie wywołują u niej entuzjazmu jak dawniej.

Pewnego dnia jeden z kolegów wreszcie sprzeciwił się dręczycielce dziewczynki, a do tego całą akcję również zaobserwowała nauczycielka wchodząca do sali klasowej.

Po tym zdarzeniu Lenka bardzo szybko odczuła ulgę i na nowo zaprzyjaźniła się z koleżankami i kolegami. Co więcej, w szkole odbyły się specjalne zajęcia dotyczące gnębienia i przemocy wśród rówieśników. Uczniowie usłyszeli, jak radzić sobie z takim przykrym doświadczeniem, gdzie szukać pomocy i jakie są rodzaje takiej przemocy.

„Wielkie problemy małych ludzi. Nie daj się gnębić” to tytuł, który ukazał się dzięki nakładowi Wydawnictwa Jedność. Ma na celu pomóc dzieciom zrozumieć jakie skutki i konsekwencje ma nękanie rówieśnicze. Dzięki przytoczonej historii, młody czytelnik jest w stanie wyobrazić sobie powagę sytuacji i wyczulić się na nadchodzące zagrożenie. Końcowe strony podpowiadają jak przeciwstawić się dręczycielom, a rodzice znajdą ważne porady jak wesprzeć swoją pociechę. Gorąco polecam.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.