Sex. To, o czym dorośli Ci nie mówią

Autor: Boguś Janiszewski
Wydawnictwo: Publicat
Liczba stron: 160
Wiek: 7+
Moja Ocena: 5/5

„Sex. To, o czym dorośli Ci nie mówią” to kolejna cześć autorstwa znanego duetu, Bogusia Janiszewskiego i Maxa Skorwidera, napisana humorystycznym językiem i w przystępny sposób.

Ten, kto zna serię „To, o czym dorośli Ci nie mówią” wie czego się spodziewać. Karykaturalne rysunki szkicowanie przez Maxa i dowcipne dialogi Bogusia to wizytówka każdej ich książki.

Temat tabu sprytnie rozłożony jest w sześciu dużych działach, w których czytelnik wprowadzony jest od samego początku do zagadnienia czym jest życie. Następnie poznajemy różnice płci oraz, na przykładzie różnych gatunków zwierząt, jak wygląda kopulacja i wychowanie potomstwa. Przechodzimy dalej, by dowiedzieć się jak można przymusić do rozmnażania, do czego namawiają hormony i czy można umrzeć z miłości. Czwarty rozdział zabierze nas do tematu, którego spodziewałam się po tytule. Mianowice omówi czytelnikom temat rozmnażania u naczelnych ssaków, natomiast kolejny sektor skupi się na byciu chłopcem lub dziewczyną. Tutaj także przeczytamy o orientacji seksualnej, a w tym, jak poznać osoby LGBT. Podsumowaniem całej książki będzie ostatni rozdział poświęcony tolerancji oraz kilkustronicowy komiks o wyprawie na Międzygalaktyczny Festiwal Seksu.

„Sex. To, o czym dorośli Ci nie mówią” to publikacja z ciekawym wyjaśnieniem tematu tabu. Książka uczy akceptacji i tolerancji wobec świata społecznego. Jasny przekaz, dobra terminologia i zabawne wyjaśnienia dobrze ze sobą współgrają. Lektura jest ciekawa, pouczająca, edukacyjna i według mnie dobrze wyjaśnia temat seksualności. Polecam.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.