Biologia Chemia Fizyka Jakie to proste!

Autor: Carol Vorderman
Wydawnictwo: Arkady
Liczba stron: 256
Wiek: 10+
Moja ocena: 5/5

„Biologia Chemia Fizyka Jakie to proste!” to doskonały wizualny przewodnik, który pomaga rodzicom wyjaśnić dzieciom koncepcje różnych tematów naukowych, mając nadzieję, że to pomoże dziecku zrozumieć ich pracę szkolną.

Ta 256-stronicowa lektura obejmuje podstawowe przedmioty naukowe, takie jak biologia, chemia i fizyka, podzielone na czytelne, oznaczone kolorami sekcje z mnóstwem reprezentacji wizualnych.

Tytuł zawiera wszystko, czego dzieci nauczą się w trakcie swojej kariery w szkole średniej, i jest zredagowana w taki sposób, aby umożliwić rodzicom pomoc swoim pociechom w zrozumieniu tematów, a także ułatwić uczniom samodzielne czytanie.

Publikacja podzielona jest na trzy odrębne rozdziały, z których każdy zawiera wprowadzenie do tematu poszczególnego tematu, zaczynając od tego, czym jest biologia, w której znajdziemy wszystko, od struktury komórkowej, po zanieczyszczenia, patrząc na zwierzęta, rośliny i istoty ludzkie (w tym poruszone są tematy: hormony, reprodukcja, a nawet genetyka). Druga część to chemia, a w niej wszystko od właściwości materiałów, po polimery i tworzywa sztuczne. Przyglądamy się takim rzeczom jak prawa gazowe, układ okresowy pierwiastków, reakcje chemiczne i wiele innych. Ostatni dział poświęcony jest fizyce, w której czytelnicy przeczytają wszystko od wnętrza atomów do początków wszechświata oraz poznają tematy, jakich można się spodziewać w fizyce, takie jak prawa ruchu, obwody, moc, a nawet energia odnawialna.

„Biologia Chemia Fizyka Jakie to proste!” to informacyjna książka, nie tylko dla dzieci, ale także dla pomagających im dorosłych. Tytuł jest bogato zilustrowany i dobrze zaopatrzony w liczne wykresy. Do tego napisany jest w przystępny sposób i wyjaśnia podstawowe zagadnienia nauk przyrodniczych.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.