To jest MOJE drzewo

Autor: Olivier Tallec
Wydawnictwo: DrugaNoga
Liczba stron: 32
Wiek: 3+
Moja ocena: 4+/5

„To jest MOJE drzewo” to mądra opowieść dla dzieci o zachłanności, egoizmie i o tym, że skupiając się wyłącznie na sobie, stajemy się samotni.

Pewna wiewiórka ma drzewo dające szyszki. Szuka sposobu, jak zatrzymać drzewo dla siebie i trzymać z dala resztę świata. Dopiero po zbudowaniu super długiego muru, zaczyna myśleć o tym, co może znajdować się po drugiej stronie jej ściany.

Co zabawne, starając się chronić swoje drzewo przed intruzami, nieumyślnie odcina się od reszty lasu i potencjału lepszych drzew i większych szyszek sosnowych. Jej chciwe rozmyślania dobiegają końca na ostatniej stronie, na której widać cały las podobnych wiewiórek, strzegących swoich drzew.

Żywe ilustracje i fabuła w „To jest MOJE drzewo” jest świetną podstawą do nauczenia dzieci ważnych życiowych lekcji, takich jak dzielenie się i bycie wdzięcznym za to, co mamy. Książka będzie doskonałym początkiem rozmowy z dzieckiem o tym, jak ważne jest docenianie tego, co się ma. Gorąco polecam.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.