Maria Montessori

Autor: Maria Isabel Sanchez Vegara
Wydawnictwo: Smart Book
Liczba stron: 32
Wiek: 3+
Moja ocena: 4+/5

„Maria Montessori” jest wspaniałym dodatkiem do niesamowitej serii „Mali Wielcy”, która napisana jest w przystępny i prosty sposób dla najmłodszych.

Montessori jest najbardziej znana ze swojej unikalnej metody edukacji dzieci, która była i jest nadal praktykowana w wielu krajach poprzez szkoły oparte na jej filozofii oraz przez wiele rodzin prowadzących edukację domową, które doceniają takie podejście do nauki.

Tytułowa bohaterka urodziła się w świecie, w którym zajęcia szkolne były nudne, z dużą ilością uczenia się na zasadzie rotacji i z małą ilością miejsca na odkrycia i kreatywność. Maria musiała przełamać kilka barier, aby zostać pierwszą kobietą we Włoszech, która studiowała medycynę. Tak bardzo troszczyła się o niepełnosprawne dzieci, z którymi pracowała, że opracowała nową metodę, aby pomóc im w pełni wykorzystać swój potencjał. Wiele jej pomysłów na to, jak pomóc małym ludziom wyrosnąć na wolnych, ciekawskich i odpowiedzialnych ludzi, trafiło do głównego nurtu edukacji przedszkolnej i szkolnej.

„Marii Montessori” to krótka biografia o kobiecie, która chciała spełnić swoje marzenia. To pouczająca i pięknie zilustrowana książka, dająca młodym czytelnikom możliwość poznania wspaniałego wzoru do naśladowania – osoby, której ciężka praca i poświęcenie wiele zmieniły.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.