Świat należy do Ciebie

Autor: Barry Falls
Wydawnictwo: Słowne Młode
Liczba stron: 32
Wiek: 4+
Moja ocena: 4+/5

„Świat należy do Ciebie” to niezwykle wzruszająca książka z obrazkami o życiowych przygodach i celebrowaniu potencjału każdego dziecka.

Zorganizowany wokół trzech lekcji, rymowany tekst, jest pełen języka sensorycznego, który jest wspierany przez kolaż obrazów rozrzuconych na każdej stronie. Każda z sekcji jest lekcją do zapamiętania i kończy się wspomnieniem, że dziecko jest intensywnie kochane za to, że jest po prostu sobą, bez względu na to, co osiągnie.

Prosty w zrozumieniu tekst wprowadza czytelnika i młodego słuchacza w koncepcję tego, kim jest i co może zrobić. Chodzi o to, by dziecko mogło swobodnie odkrywać, próbować, robić, osiągać, odnosić sukcesy, ponosić porażki w tym, czego chce spróbować.

Jednym ze sposobów inspirowania młodych ludzi jest zachęcanie ich do wielkich marzeń. Ta publikacja pokazuje rodziców, którzy dzielą się radami ze swoją pociechą. Dają im lekcje, których normalnie uczy się w miarę dorastania i poruszania się po świecie. Dzieci zobaczą, że mogą zostać muzykami, reżyserami filmowymi lub kimkolwiek innym.

„Świat należy do Ciebie” to lektura dla młodych czytelników, która zachęca ich do kreatywności i spełniania marzeń, przypominając im, że są zdolni do wszystkiego, ale też, że nie wszystko w życiu pójdzie po ich myśli. Ilustracje są wesołe, kolorowe i dość kapryśne. Każda strona zawiera wiele szczegółów, które pobudzają myślenie i prowokują do rozmowy. Ale co najważniejsze, ta książka przekazuje przesłanie, że każde dziecko jest kochane, bez względu na wszystko. Polecam.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.