Dino joga, czyli jak opanować dziecięce emocje

Autor: Lorena V. Pajalunga
Wydawnictwo: Wilga
Liczba stron: 48
Wiek: 4+
Moja ocena: 4+/5

„Dino joga, czyli jak opanować dziecięce emocje” to ilustrowana książka z obrazkami Mariam Gates, która przedstawia dzieciom radość i korzyści płynące z tytułowej gimnastyki.

Autorka proponuje czytelnikom proste praktyki, przeplatane sugestiami dotyczącymi medytacji, które pomogą dziecku w uświadomieniu sobie własnych emocji, by je lepiej doświadczyć i odpowiednio przekształcić.

Opisane w książce medytacje mogą być wykonane z lub bez udziału osoby dorosłej. Każde z ćwiczeń ma na celu utrzymanie kontroli, wyciszenie spokoju wewnętrznego, odnalezienie dobrej energii i zmiana swojego nastawienia.

Czterej bohaterowie, w tym Reks, Raptor, Triksi i Daktyla zademonstrują młodym czytelnikom pozycje jogi. Dzięki prostym poleceniom jak wykonać daną technikę, małe dziecko będzie mogło podążać krok po kroku za dinozaurem. Na każdej stronie mamy w bardzo przystępny sposób przybliżony jakiś konkretny problem oraz ćwiczenie pomagające ten problem ujarzmić.

„Dino joga, czyli jak opanować dziecięce emocje” to zbiór prostych ćwiczeń, które rodzic może wykonywać razem z dzieckiem, co może ich jednocześnie zbliżać. Książka jest kolorowa, z uroczymi rysunkami przyciągającymi fanów dinozaurów i wydana jest w twardej oprawie. Myślę, że tytuł można spokojnie polecić dzieciom od 4 roku życia.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.