Uwaga! Szkodnik

Autor: Tomáš Filipi
Wydawnictwo: Olesiejuk
Liczba stron: 36
Wiek: 5+
Moja ocena: 5/5

„Uwaga! Szkodnik” to kolorowa publikacja o stworzeniach, które wyrządzają psoty w ludzkim otoczeniu.

Młodzi czytelnicy na stronach poznają 16 zwierząt. Cześć z nich zamieszkuje nasze domy, a inne ogrody. Jednak każde wymienione stworzenie w jakiś stopniu wyrządza nam mnóstwo szkód. Jedne niszczą nam ubrania, inne gryzą naszą skórę, kolejne atakują nasze domy, jeszcze kolejne kradną nasze jedzenie, nie mówiąc o tych, które rozprzestrzeniają choroby.

Każda rozkładówka poświęcona jest jednemu małemu szkodnikowi. Młody czytelnik widzi jego profilowe zdjęcia „bandyty” z krótką kartoteką informacyjną o jego cechach szczególnych, wyglądzie, gdzie występuje na świecie i jak atakuje poszkodowanego.

Następnie autor opisuje na stronach pełno faktów i ciekawostek dotyczące głównego bohatera, które opatrzone są zabawnymi rysunkami. Ostatnią informacją jest podsumowanie, w jaki sposób można zapobiec takiemu szkodnikowi i stawić mu czoła!

„Uwaga! Szkodnik” to książka dla dzieci od Wydawnictwa Olesiejuk, która prostym i przestępnym językiem ukazuje zwierzęta wyrządzające ludziom szkody. Jest to interesująca i edukacyjna lektura dla młodych czytelników zdradzająca sekrety ich życia i podpowiadająca dziecku jak zapobiec ich inwazji.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.