Poradnik małego skauta

Autor: Marcin Przewoźniak
Wydawnictwo: Papilon
Liczba stron: 144
Wiek: 6+
Moja ocena: 5/5

„Poradnik małego skauta” to dziecięcy tytuł z mnóstwem informacji, który uczy samodzielności, ćwiczy odpowiedzialność, podpowiada sposoby na zdobycie różnych „sprawności” oraz pomaga być koleżeńskim i pomocnym.

Książka podzielona jest na 6 części i każdy temat został omówiony na podwójnej rozkładówce. Rozdziały zawierają zabawnie opisane sytuacje i porady, a także specjalnie wyróżnione w ramkach wskazówki typu „Uważaj na…” czy „Zapamiętnik”. Kluczowe umiejętności podkreślone są śmiesznymi wierszykami.Młody czytelnik znajdzie wiele informacji, ciekawostek i wskazówek o tym, jak radzić sobie w konkretnych sytuacjach, np. Jak dobrze się bawić, ale nie kosztem innych. Jak nie dać się skusić na podejrzane cukierki. Jak się nie zgubić w tłumie. Jak nie wydawać pieniędzy na głupstwa. Jak wysłać wiadomość i wezwać pomoc. Jak spakować plecak. Jak rozbić namiot i zrobić szałas. Co zrobić, by dorośli cię słuchali. Jak ciąć, polować, wbijać, wkręcać i nadal mieć 10 palców. Jak nie mieć pecha i wiele innych tematów.

Na samym końcu jest strona, w której dziecko znajdzie kilka wskazówek jak zostać skautem. Adaś należy do Związku Harcerstwa Polskiego działającego poza granicami Polski. Jest to organizacja wychowawcza dla dzieci oraz młodzieży. Dodatkowo jest w angielskiej grupie Beavers (odpowiednik polskich „Zuchów”), w której uczy się wielu ciekawych i praktycznych rzeczy. W obu organizacjach opiekunowie stwarzają sympatyczną atmosferę, w której Adaś zdobywa nowe doświadczenia i uczy się gry zespołowej. Adaś uczył się niektórych z opisanych przez autora rzeczy, np.: wiązania węzłów, alfabetu Morse’a, rozkładania namiotu, rozpalania ogniskowa i przygotowywania jedzenia.

„Poradnik małego skauta” to praktyczny, pożyteczny i mądry tytuł dla dzieci, który podpowiada im jak wyrosnąć na mądre dziecko. Szereg praktycznych porad i ciekawej wiedzy czyni z tej lektury pozycję obowiązkową i niezwykle wartościową. Po raz kolejny uważam, że najlepsza jest nauka poprzez zabawę, a na stronach tego poradnika znajduje się sporo rozrywek i co najważniejsze, książka uczy dzieci samodzielności i wielu przydatnych umiejętności. Gorąco polecam!

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.