Zguba zębiełków

Autor: Tomasz Samojlik
Wydawnictwo: Kultura Gniewu
Liczba stron: 120
Wiek: 5+
Moja ocena: 5/5

„Zguba zębiełków” to powieść graficzna zamykająca sagę o zdumiewających małych bohaterach.

Tak jak w poprzednich częściach: „Ryjówka przeznaczenia”, „Norka zagłady”, „Powrót rzęsorka”, Dobrzyk, będący Ryjówką Przeznaczenia, stanie na wysokości zadania i pomoże przyjaciołom wyjść z opresji.

Akacja komiksu rozpoczyna się wielkimi przygotowaniami wszystkich zwierząt do nadchodzącej zimy. Jedni mieszkańcy powoli zapadają w długi sen, inni zbierają zapasy na przetrwanie zimnej pory roku oraz są też tacy, którzy podstępem i sprytem wykorzystują ciężką pracę innych stworzeń i łupią ich pożywnie.

Dobrzyk to mała ciamajda, nieumiejąca znaleźć dla siebie pożywienia. Dlatego jako król w Dolinie Ryjówek zarządził, aby wspólnymi siłami nazbierać pożywienia dla wszystkich ze swojego gatunku. Każde zwierzątko przyniosło sporo larw i robaków, układając znalezione zasoby w jednym dołku. Ryjówka Przeznaczenia, jako pomysłodawca, musiał zabezpieczyć spiżarkę, aby zimą łatwo ją namierzyć i podzielić się sprawiedliwie z innymi. Jednak Dobrzyk nie skorzystał z podpowiedzi i rady Sorki, co spowodowało, że całe pożywnie zniknęło. Jak zwierzęta przetrwają srogą zimę, koniecznie sięgnijcie do lektury.

„Zguba zębiełków” to edukacyjny komiks dla dzieci, poruszający ważne aspekty tematyczne: znęcanie się nad zwierzętami, czy palenie w piecu śmieciami. Ilustracje są kolorowe i przyciągają oko. Język jest łatwy i przystępny. Polecam całą serię dla dzieci od 5 roku życia.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.