Bajki Ezopa

Autor: Wiesława Zaręba
Wydawnictwo: Kameleon
Liczba stron: 64
Wiek: 4+
Moja ocena: 5+/5

„Bajki Ezopa” to krótkie historie kryjące w sobie wiele mądrości i mogą być wykorzystane z wielkim efektem. Mówi się, że kilka dobrych opowieści jest lepszym wyposażeniem moralnym niż najlepsze traktaty filozofów.

Komiks składa się z ośmiu historyjek, w których bohaterami są zwierzęta. Ich świat nie jest nam obcy, ponieważ przypomina nasz ludzki. Jest w nim niesprawiedliwość, próżność, pycha, ale też pochwała przyjaźni, solidarności i mądrości.

Ezop napisał wiele inteligentnych bajek, a niektóre są lekcjami z prawdziwego życia. Jednym z najbardziej znanych jest „Zając i Żółw”. Wszyscy znamy tę historię, kiedy to powolny i stabilny żółw wygrywa wyścig, a bycie aroganckim i szybkim listem to nie wszystko. Tak się jakoś przejęło, że lis jest zawsze przebiegły, zając nieśmiały, lew odważny, wilk okrutny, a byk silny, nawet jeśli są stworzeni do przedstawiania ludzkich motywów i pasji.

Tytuł zachęca do refleksji, przemyśleń, wzbogaca wiedzę o świecie i rozwija wyobraźnię małego dziecka. Uważam, że lektura powinna znaleźć się na półce w każdym domu i wejść do kanonu dziecięcych lektur.

„Bajki Ezopa” to zbiór krótkich, dydaktycznych opowieści, które ujawniają nieoczywistą stronę ludzkiej logiki. Ironicznie humorystyczne bajki doskonale oddają fascynujący aspekt rzeczywistości, którą często ignorujemy. Każda bajka została opatrzona krótkim morałem, który pomoże czytelnikowi zapamiętać przedstawioną, ważną lekcję. Książka wydana w jest formie komiksu i doskonale spełnia nasze oczekiwana. Poza kolorowymi i sympatycznymi kadrami, każda anegdota jest łatwa w odbiorze i zakończona mądrym przesłaniem. Gorąco polecam dzieciom już od czwartego roku życia.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.