Ptaki w komiksie

Autor: Jean-Luc Garrra
Wydawnictwo: Scream Comics
Liczba stron: 48
Wiek: 5+
Moja ocena: 5/5

„Ptaki w komiksie” to tytuł wydany w formie komiksu, gdzie humor łączy się z nauką, a kolorowe kadry umilają czytanie o pierzastych przyjaciołach.

Ptaki są wszędzie wokół nas, w powietrzu, na drzewach i w naszych ogrodach. Są kluczowe dla delikatnej równowagi w przyrodzie. Wiele gatunków jest coraz bardziej zagrożonych, zatem kwestią zasadniczą staje się ich ochrona.

Ta powieść graficzna pozwala czytelnikom poznać gatunki ptaków, które napotykamy na co dzień oraz te mniej znane. Każda rozkładówka opisuje w wielkim skrócie wybranego bohatera, ptasie migracje, kamuflaż czy kształty dziobów.

Na zakończenie tej pouczającej lektury znajdziemy bardzo ciekawy zeszyt edukacyjny, zaprojektowany we współpracy z LPO po to, aby młodzi czytelnicy dowiedzieli się więcej o ptakach: ich anatomii, piórach czy głosie.

„Ptaki w komiksie” to ciekawa pozycja dla dzieci w kolorowej odsłonie od Wydawnictwa Scream Comics. Sympatyczne rysunki i śmieszne dialogi bohaterów zamknięte są twardej oprawie. Według mnie jest to ciekawy, edukacyjny tytuł dostępny na rynku książkowym. Jeśli macie w domu dziecko zainteresowane tą tematyką, to zdecydowanie polecam zakup „Ptaków w komiksie”.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.