Co mówi pantera

Autor: Jérémie Moreau
Wydawnictwo: Format
Liczba stron: 108
Wiek: 7+
Moja ocena: 5/5

„Co mówi pantera” to powieść graficzna, która oferuje filozoficzną refleksję nad naturą świata i względnością naszych percepcji kulturowych.

Prezentowany dziś komiks jest następstwem kilku opowieści o zwierzętach. Młodzi czytelnicy podążają za: bawołem próbującym przesunąć wyspę, aby uniknąć zniszczenia przez zmierzającą wprost na nią kometę, strusiem tracącym swoją wartość, młodym słoniątkiem, uczącym się historii świata, oraz szpakiem gubiącym się w trakcie wędrówki.

Ten zestaw umiejętnie splecionych przypowieści graficznie podporządkowany jest podmiotowi, zarówno duchowemu, jak i filozoficznemu. Przez całą książkę młody czytelnik stopniowo widzi układankę, której ostatni element nadaje pełny sens tej refleksji nad życiem i tym, co nas łączy.

„Co mówi pantera” to piękna i głęboka w formie i treści publikacja dla małych i dużych. Te niezwykle sugestywne opowieści budzą skojarzenia z bajkami Ezopa. Nadruk na stronach jest wysokiej jakości, a całość wydana jest w twardej oprawie oraz dużym formacie. Książka skłania do refleksji nad życiem, śmiercią i otaczającym światem. Gorąco polecam.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.