Gabinet owadów (i innych małych stworzeń)

Autor: Taylor Barbara
Wydawnictwo: Dwie Siostry
Liczba stron: 64
Wiek: 6+
Moja ocena: 5/5

„Gabinet owadów (i innych małych stworzeń)” to interaktywna książka, która przy pomocy kolorowych, magicznych soczewek zabierze czytelników w podróż przez zarośla, aby odkryć ponad 180 owadów żyjących na naszej planecie.

Książka bada różne gatunki owadów z każdego kontynentu świata, a także zawiera rozdziały o gatunkach podwodnych i prehistorycznych. Strony informacyjne zawierają szczegóły i prowadzą przez świat pełen życia oraz kolorów. Publikacja uporządkowana jest według kontynentów i podzielona jest na sekcje, aby ułatwić nawigację czytelnikowi w przypadku poszukiwania konkretnych owadów.

W każdym z dziesięciu rozdziałów znajduje się opis środowiska i atlas żyjących w nim gatunków oraz duża, barwna ilustracja do oglądania przez kolorowe filtry (lub przez telefon komórkowy – za pomocą strony rgb-lens.carnowsky.com). Przez czerwony filtr zobaczyć można owady, przez zielony – rośliny, a dzięki niebieskiemu można poznać inne bezkręgowce.

„Gabinet owadów (i innych małych stworzeń)” to tytuł, który spodoba się dzieciom lubiącym owady, a nawet tym, które nie są zainteresowane tematem, ponieważ będą mogły cieszyć się używaniem soczewek i przy okazji nauczą się nowych rzeczy. Myślę, że lektura z łatwością przyciągnie i utrzyma uwagę młodych czytelników oraz wzbudzi zainteresowanie i ciekawość do dalszych badań. „Gabinet owadów (i innych małych stworzeń)” to przygoda z ukrytym światem w fascynującej naukowej perspektywie i idealny prezent dla łowców owadów w wieku 6 lat i starszych. Polecam.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.