Wilki. Historie prawdziwe

Autor: Michał Figura
Wydawnictwo: Dwie Siostry
Liczba stron: 268
Wiek:6+
Moja Ocena: 5+/5

„Wilki. Historie prawdziwe” to książka w formie komiksu, która jest pozycją nie tylko dla wielbicieli tytułowych zwierząt, ale też dla dzieci szukających realnych informacji dotyczących ich życia i natury, w jakiej się otaczają.

Wilk od początku był i nadal jest obecny w ludzkiej kulturze. Na ogół w kontekście negatywnym, jako drapieżca, zabójca lub wcielone zło, wzbudzające powszechny lęk.

Michał Figura, członek Stowarzyszenia dla Natury „Wilk”, opowiada czytelnikom jaka jest struktura wilczych grup, jak duże są wilcze terytoria i po co wilki odbywają dalekie wędrówki. Komentuje częste mity na temat tych zwierząt i wyjaśnia nam, w jaki sposób badacze zbierają informacje: jak tropią wilki i je liczą, co potrafią wywnioskować z badania wilczych odchodów i resztek wilczych posiłków, jak działa fotopułapka, a jak obroża z nadajnikiem GPS – i jak tę ostatnią wilkowi założyć.

Każdy rozdział tej książki to jak osobny odcinek niezwykle ciekawego filmu dokumentalnego. Bohaterami poszczególnych sekcji są Szczelia, Grapa, Halna, Luna, Kampinos, Jung, Miko i Kosy. Czytelnicy śledzą historię każdego z wymienionych bohaterów. Wszystkie są ciekawe i ważne, dające wiedzę o zwyczajach, jakie prowadzi wilk oraz uczące nas o jego zachowaniu w sytuacji np. zagrożenia lub rozłąki z watahą.

Według mnie „Wilki. Historie prawdziwe” to pozycja godną uwagi i polecam książkę przede wszystkim tym, którzy o wilkach i ich zwyczajach nie wiedzą nic, lub mają na ich temat stereotypowe wyobrażenie.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.