Mali Bogowie. Cała prawda o Odysei

Autor: Christophe Cazenove 
Wydawnictwo: Egmont
Liczba stron: 48
Wiek: 5+
Moja Ocena: 4+/5

„Mali Bogowie. Cała prawda o Odysei” to szósty tom o przezabawnych bohaterach z mitologii greckiej w wersji komiksowej.

Tym razem Odyseusz wraz z małym Minotaurem będą mierzyć swoje siły poza granicami Itaki. Bóg mórz Posejdon rzucił wyzwanie Odyseuszowi i jeśli ten zdoła odbyć daleką podróż, Posejdon uczyni go największym żeglarzem wszech czasów.

Tak rozpoczyna się długa Odyseja – niebezpieczna podróż dwóch śmiałków po wodach pełnych niespodzianek i potworów. Przebiegły Posejdon płata im figle, tworząc potężne fale, wiry i zwariowane sztormy, aby oddalić i ich od zamieszkałej krainy. W ten sposób Taurusek i jego nawigator dopłynęli do wielu wysp i przeżyli wiele przygód.

Wreszcie po długiej wyprawie dobili do znajomego brzegu i po wyjściu z łodzi chcieli opowiedzieć przyjaciołom co im się po kolei przytrafiło, ale nie mogli się zgodzić co do faktów, więc aby ustalić wspólną prawdę wyruszyli ponownie w tę samą podróż.

„Mali Bogowie. Cała prawda o Odysei” to zabawna lekcja historii z prześmiesznymi młodymi bohaterami, którzy kandydują na bogów i herosów starożytnego Olimpu. Powieść graficzna jest utrzymana w tej samej formie co poprzednie części z serii, a kolorowe kadry doskonale współpracują z treścią. Na końcu książki Wydawnictwo Egmont umieściło zapowiedź nadchodzącego tomu pt. „Mali bogowie. Biedny Herakles”, na który czekamy już z niecierpliwością.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.