Świat jest piękny. Książka przeciw wojnie


Wydawnictwo: Fundacja Powszechnego Czytania
Liczba stron: 96
Wiek: 4+
Moja Ocena: 4/5

„Świat jest piękny. Książka przeciw wojnie” to nietuzinkowa publikacja, powstała dzięki pisarzom i ilustratorom, którzy poruszeni wojną na Ukrainie ofiarowali swoje dzieła jako wyraz współczucia dla jej najmłodszych ofiar.

Książka składa się z wielu opowiadań, wierszy i krótkich historii. Wszystkie opisują to samo zdarzenie, które miało miejsce kilkanaście miesięcy temu na Ukrainie. Czytając „Świat jest piękny. Książka przeciw wojnie” natrafiamy na znanych dzieciom bohaterów z innych książek. Jest tu Basia, Wesoły Ryjek i Pan Kuleczka z przyjaciółmi.

Od każdego z przedstawionych na stronach obrazów bije ciepło i choć każdy jest inny, to ta różnorodność zachęca czytelnika do ich oglądania. Treść znajdująca się obok rysunku jest napisana prostym językiem i można ją czytać na głos nawet z 4-latkiem.

„Świat jest piękny. Książka przeciw wojnie” to tytuł, który powstał z odruchu serc artystów, ich współczucia dla dzieci i matek ukraińskich, które uciekając przed wojną, znalazły się na ziemiach polskich bez niczego. Szkoda, że nie mają chociaż tej książki, która pozostawia uśmiech na buzi.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.