Najsłynniejsze legendy europejskie

Autor: Dimiter Inkiow
Wydawnictwo: Media Rodzina
Długość: 2 godziny 1 minuta
Wiek: 4+
Moja ocena: 5/5

„Najsłynniejsze legendy europejskie” umiliły mam kolejną podróż samochodem. To zbiór ciekawych historii, mniej lub bardziej znanych, o najsłynniejszych bohaterach europejskich opowiadań ludowych.

Interpretacja Jerzego Stuhra w audiobooku „Najsłynniejsze legendy europejskie” bardzo przypadła nam do gustu. Każde przedstawione opowiadanie jest dopracowane z wielką dokładnością. Doskonała dykcja, właściwa intonacja i akcent sprawiają, że słuchanie tych materiałów to prawdziwa przyjemność.

W ciągu dwóch godzin młody słuchacz pozna 14 baśni z udziałem znanych bohaterów, takich jak: Robin Hood, Wilhelm Tell, Roland, oraz wysłucha historii o założeniu Rzymu, o ludowych legendach z tradycji żydowskich i średniowieczne pieśni rycerskie. Kiedyś legendy nie były zapisywane – przetrwały dzięki temu, że z pokolenia na pokolenie były opowiadane. Często rzeczywistość wydawała się gawędziarzom nudna, dlatego ubarwiali swoje opowieści, a bohaterom przypisywali niesamowite siły.

„Najsłynniejsze legendy europejskie” to zbiór interesujących bajek, które są pouczające, a także przekazują odwieczne prawdy, aktualne w każdej epoce. Audiobook polecam do słuchania wszystkim, którzy lubią baśnie i tym, którzy chcą oderwać się czasem od klasycznej książki.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.