Adaś i słoń 2

Autor: Ludwik Janion
Wydawnictwo: Bis
Długość: 2 godziny 21 minut
Wiek: 4+
Moja ocena: 5+/5

Kiedy nie mam czasu na czytanie, z pomocą przychodzą audiobooki. Ostatnio często jesteśmy w podróży, a wtedy słuchowiska umilają nam czas.

Muszę przyznać, że w naszym domu audiobooki cieszą się ogromną popularnością. Uważam, że taka forma rozrywki dla dziecka ma dużą zaletę. W przeciwieństwie do bajek telewizyjnych, a nawet niektórych książek, słuchowiska nie mają obrazu, co powoduje, że wyobraźnia dziecka może być bardziej pobudzona. Młody słuchacz nie widzi żadnych obrazków i puszcza wodze fantazji. Przenosi się do krainy, w której toczą się kolejne wydarzenia danej bajki. Do głowy dziecka dochodzą jedynie głosy ze słuchowiska, a więc nic nie ogranicza jego wyobraźni. Co więcej, słuchowiska są doskonałym sposobem na naukę przekładania słowa mówionego na obraz. Przede wszystkim pobudzają mózg. Kreując bajkową rzeczywistość, dziecko rozwija w sobie wrażliwość, uczy się rozpoznawać emocje i relacje społeczne. Słuchowiska pomagają także w pracy nad koncentracją i skupieniem uwagi. Dziecko musi śledzić wydarzenia, kolejne scenki oraz dynamizm sytuacji, wyciągając przy tym odpowiednie wnioski. Dlatego uważam, że warto przedstawiać młodemu czytelnikowi, taką formę rozrywki. A wybierając mądre i wartościowe tytuły, zaowocują u niego w przyszłości.

”Adaś i słoń 2” autorstwa Ludwika Janiona jest pozycją, która została przeze mnie wpisana w kategorię „must read”. Nie tylko ze względu na sam tytuł, ale całą historię i dialogi tytułowych bohaterów. Prowadzone rozmowy są zabawne, a wypowiedzi mądre i oczywiste. Osobiście uważam, że słuchowisko poszerza horyzonty i wyobraźnię młodego odbiorcy, a także pomaga pracować nad koncentracją i umiejętnością słuchania. Mam nadzieję, że Wydawnictwo Bis zaskoczy mnie w tym roku, wydając kolejną płytę z Adasiem i jego przytulanką – słoniem.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.