Horologium. Czyli dom niezwykłych zegarów

Autor: Ariadna Piepiórka
Wydawnictwo: Skrzat
Liczba stron: 360
Wiek: 12+
Moja Ocena: 5/5

„Horologium. Czyli dom niezwykłych zegarów” to zagadkowa książka dla nieco starszych czytelników, która trzyma w napięciu aż do ostatniej strony.

Głównym bohaterem jest chłopiec o imieniu Aleksander, który odkąd pamięta, wychowywał się w piwnicy jednej z kamienic. Pewnego razu w ośrodku pojawia się ośmioletnia Zosia, która ma niezwykłe zdolności — potrafi przemieniać się w każde zwierzę. Między dziećmi zaiskrzyła głęboka przyjaźń i chęć ucieczki z dala od złej kobiety. Zosia poznała świat na zewnątrz i gdy opowiadała o nim „bratu”, ten także zapragnął go poznać. Postanawiają więc uknuć plan ucieczki. Rodzeństwo musi stawiać czoło głodu i wielu innym niebezpieczeństwom. Na szczęście pewnego wieczora trafiają na Niezwykłych, którzy jak nikt, rozumieją ich sytuację i bez problemu otaczają ich opieką, stając się dla nich rodziną. Olek i Zosia wprowadzają się do Horologium, miejsca, które stanowi dopiero początek ich kłopotów. Aby nie zdradzić więcej szczegółów, odsyłam Was do lektury.

„Horologium. Czyli dom niezwykłych zegarów” to opowieść o samotności i przyjaźni, chciwości i poświęceniu, miłości i samolubności. W prezentowanej publikacji narrator zwraca się bezpośrednio do czytelnika, dając mu poczucie, że jest częścią tej niesamowitej historii. Gdzieniegdzie czytelnik natrafia na czarno-białe ilustracje, które oddają atmosferę panującą w książce. W tej lekturze odbiorca wyraźnie widzi walkę dobra ze złem, co pomaga mu znaleźć własne miejsce w świecie.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.